عضو کمیسیون عمران: بیشترین مشکل واحدهای مسکن مهر در حوزه خدمات زیربنایی است

عضو کمیسیون عمران مجلس، از انحراف منابع در پروژه مسکن مهر خبر داد و گفت: ساخت این واحدها از سوی برخی تعاونی ها صورت گرفته که تخصصی نداشته و با کلاهبرداری منابع حاصله را در جای دیگر هزینه کرده اند.

به گزارش عیارآنلاین، سید هادی بهادری ، با انتقاد از نیمه کاره ماندن بسیاری از واحدهای مسکن مهر در کشور، گفت: بیشترین مشکل این واحدها در حال حاضر در حوزه خدمات زیربنایی بوده که عدم مکان یابی مناسب، تکمیل آن ها را با وقفه مواجه کرده است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه برخی از واحدهای مسکن مهر پس از تکمیل به علت فراهم نبودن زیرساخت های مورد نیاز بدون متقاضی رها شده اند، تصریح کرد: آماده نبودن امکانات زیرساختی هزینه های ساخت واحدهای مسکن مهر را افزایش داده از این رو کمبود منابع اکنون محسوس است.

وعده تخصیص اعتبار از سوی دولت محقق نشد

وی با بیان اینکه با توجه به کسری منابع برای تکمیل واحدهای مسکن مهر دولت تزریق منابع را وعده داده است، افزود: در سال گذشته دولت وعده ارایه رقمی  حدود یک هزار میلیارد تومان برای تامین خدمات زیربنایی مسکن مهر داد که این بودجه تخصیص نیافت.

بهادری با تاکید بر اینکه اقساط پرداختی از سوی مردم برای ساخت واحدهای مسکن مهر در حد سفت کاری و حتی برخی مناطق نازک کاری نیز هزینه شده است، گفت: متاسفانه به علت اینکه ساخت و ساز مسکن مهر از سوی تعاونی ها صورت گرفته و برخی از این تعاونی ها با کلاهبرداری، منابع حاصله را در مسکن مهر هزینه نکرده اند.

ضعف نظارت وزارت کار بر عملکرد تعاونی های فعال در حوزه ساخت مسکن مهر مشکل ساز شده است

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه ضعف نظارت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر عملکرد تعاونی های فعال در حوزه ساخت مسکن مهر مشکل ساز شده است، افزود: انحراف منابع و اقساط در پروژه مسکن مهر مشکلات فعلی را برای مالکان ایجاد کرده است.

وی با اشاره به اوج گیری نارضایتی های مالکان مسکن مهر از روند تکمیل این واحدها، تصریح کرد: متاسفانه ساخت مسکن از سوی شرکت های تعاونی که هیچ تخصصی در حوزه ساخت و ساز نداشته اند تبعات فعلی را در این پروژه رقم زده است.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مالکان مسکن مهر نیز در انتخاب تعاونی ها برای ساخت واحدهای خود دقت کافی به خرج نداده اند، گفت: مشکلات فعلی باید با تعامل دستگاه های مسئول رفع شود.

منبع: خانه ملت

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: