کرباسیان در جلسه پایش طرح های زنجیره فولاد تاکید کرد:

لزوم همکاری دولت و بخش خصوصی برای حل مشکلات زنجیره فولاد کشور

رییس هیات عامل ایمیدرو در جلسه پایش طرح های زنجیره فولاد بر لزوم همکاری دولت و بخش خصوصی برای حل مشکلات زنجیره فولادکشور تاکید کرد.

به گزارش عیارآنلاین، مهدی کرباسیان در این جلسه که با حضور مدیران عامل شرکت های بخش خصوصی و زنجیره فولاد برگزار شد، بیان کرد: همکاری دولت و بخش خصوصی دررفع مشکلات حوزه زنجیره فولاد می‌تواند روند انجام پروژه ها را تسریع کنند و تاثیر تحریم ها را کاهش دهد.

وی به اهمیت نقش فعالیت های بخش خصوصی در توسعه بخش زنجیره فولاد اشاره کرد و افزود: نقش موثر بخش خصوصی در دستیابی به تولید ۵۵میلیون تن فولاد در چشم انداز۱۴۰۴ را نمی توان نادیده گرفت لذا تداوم و تقویت همکاری های دولت و بخش خصوصی از الزامات رسیدن به اهداف برنامه مذکور است.

در این نشست، مدیران عامل و مجریان طرح های زنجیره فولاد به تشریح مشکلات خود در اجرای پروژه ها و نیز ارایه گزارش پیشرفت طرح ها پرداختند. مشکلاتی همچون تامین مالی، گشایش اعتبار، امور بانکی و گمرکی، تامین خوراک کارخانه ها و تامین آب از جمله مسائل مطرح شده در این جلسه بودند.

کرباسیان افزود: ایمیدرو تلاش می کند تا امور بانکی، گمرکی و تامین خوراک و دیگر مسایل مطرح شده را پیگیری و انجام این امور را برای بخش خصوصی تسهیل کند چرا که همکاری این دو بخش می تواند توسعه بخش زنجیره فولاد کشور را به دنبال داشته باشد.

وی بیان کرد: با توجه به پیشرفت فیزیکی برخی پروژه ها، تا پایان امسال شاهد راه اندازی تعدادی از طرح های زنجیره فولاد خواهیم بود.

کرباسیان در پاسخ به ایجاد مشکلات مالی و بانکی برای برخی از شرکت ها تصریح کرد: رسیدگی به وضعیت ارز در کشور از مسائل مهم و جدی پروژه های بخش معدن و صنایع معدنی است.

ایمیدرو در راستای رسیدگی به مشکلات و تسهیل روند انجام پروژه های بخش زنجیره فولاد اقدام به برگزاری سلسله جلساتی برای طرح و رفع مشکلات شرکت های بخش دولتی و خصوصی در این حوزه کرده است.

منبع: شاتا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: