معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهوری

بنای دولت شفاف سازی است

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: دولت قصد ندارد مشکلات را انکار کند و بر روی آنها سرپوش بگذارد زیرا بنای دولت تدبیر و امید بر شفاف سازی است.

به گزارش عیارآنلاین، معصومه ابتکار  روز پنجشنبه در نشست هم اندیشی بانوان فعال اقتصادی استان اصفهان با اشاره به مسائل اخیر ایجاد شده در زمینه واردات گوشی تلفن همراه افزود: عده ای فرصت طلب و سودجو در شرایط فعلی و در فضایی که باید با دلسوزی و عرق ملی فعالیت کنند، سوء استفاده کردند.

وی با بیان اینکه برجام طی دو سال گذشته شرایط خوبی را برای فعالان اقتصادی کشور فراهم کرد، گفت: اما دولت آمریکا با خروج از برجام قصد دارد این فرصت را از فعالان اقتصادی ایران بگیرد بنابراین باید با حفظ وحدت و انسجام ملی، این تهدید را به فرصت تبدیل کنیم.

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با بیان اینکه در درجه اول بعنوان یک ایرانی وظیفه داریم تهدیدها را خنثی و به فرصت تبدیل کنیم افزود: امروز دیگر تهدیدهای دشمنان فقط متوجه دولت و نظام نیست بلکه دشمنان آشکارا آحاد ملت ایران را تهدید می کنند.

وی با بیان اینکه فعالان اقتصادی شرایط و تهدیدهای موجود را به خوبی درک می کنند افزود: هر یک از ما باید با حس ملی و اتحاد و یکپارچگی برای کمک به دولت و نظام اسلامی برای پیشرفت کشور تلاش کنیم.

ابتکار جلوگیری از ورود کالاهای قاچاق به کشور را فرصتی برای حمایت از تولید داخل بیان کرد و افزود: همه ما وظیفه داریم برای رشد تولید داخل و حمایت از تولید ملی بیش از پیش تلاش کنیم.

وی در ادامه به نقش تاثیرگذار بانوان در پیشرفت کشور در زمینه های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و ورزشی اشاره کرد و افزود: بانوان در هر عرصه ای که فعالیت داشته اند عملکرد خوبی از خود به نمایش گذاشته اند.

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده به اقدام های انجام شده برای اشتغال بانوان نیز اشاره کرد و افزود: در سال گذشته ۵۸ درصد از ۸۵۰ هزار شغل ایجاد شده به بانوان رسید.

وی عملکرد دولت در زمینه اشتغال زایی طی دو سال گذشته را مثبت ارزیابی کرد و افزود: طی این مدت، هر سال بیش از ۸۵۰ هزار شغل جدید در کشور ایجاد شد.

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و بانوان تصریح کرد: دولت برنامه ها و سیاست های کلانی برای حل مشکلات اقتصادی مردم، اشتغال جوانان و افزایش تولید و صادرات دارد.

ابتکار ادامه داد: در معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری به خوبی این مسائل مورد بررسی قرار گرفته است و می توان از تجربه ها، ظرفیت ها و سرمایه های اتاق بازرگانی استان ها بویژه اصفهان نیز در این زمینه ها به خوبی استفاده کرد.

وی در ادامه به برگزاری نشست هایی با سازمانهای بین المللی و وزارت کار برای اشتغالزایی اشاره کرد و افزود: از یک سال گذشته کارهای مشترک و تحقیقات بین المللی خوبی برای ایجاد اشتغال با چند کشور در حال انجام است.

ابتکار با بیان اینکه باید در این زمینه از تجربه های بین المللی استفاده کنیم، گفت: نتیجه یک تحقیق بین المللی نشان داد که بانوان کارآفرین ایرانی برای کارآفرینی و ایجاد اشتغال از انگیزه بیشتری نسبت به بانوان ژاپنی برخوردارند.

وی با بیان اینکه معاونت زنان و خانواده رئیس جمهوری ثبت و معرفی تجربه های موفق در سال ۹۷ را دنبال می کند گفت: این معاونت از کارآفرینی زنان در زمینه کارآفرینی سبز و فعالیت در زمینه استارتاپ ها استقبال می کند.

نشست هم اندیشی بانوان فعال اقتصادی استان اصفهان با معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده روز پنجشنبه در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان اصفهان برگزار شد.

منبع: معاونت زنان

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: