عضو کمیسیون بهداشت مجلس:

کارگزاران بیمه سلامت در رفع همپوشانی بیمه‌ای عملکرد نامناسبی داشته‌اند

نایب رییس کمیسیون بهداشت مجلس با انتقاد از اینکه ۲ تا ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار ایرانی دو یا سه دفترچه بیمه دارند، گفت: متاسفانه کارگزاران بیمه سلامت به دلیل عدم آموزش مناسب، بیمه شدگانی را که هیچ ارتباطی با تامین اجتماعی ندارند، همپوشانی بیمه‌ای تلقی می‌کنند.

به گزارش عیارآنلاین، محمدنعیم امینی فرد با انتقاد از اینکه ۲ تا ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار ایرانی دو یا ۳ دفترچه بیمه دارند با تاکید بر لزوم رفع همپوشانی بیمه‌ای در کشور، گفت: عدم توجیه کارگزاران بیمه سلامت در روزهای اخیر باعث شده مشکلات عدیده ای برای بیمه شدگان به وجود آید.

نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی، افزود: متاسفانه کارگزاران به جای بررسی رابطه بیمه ای و سوابق استحقاق را مورد توجه قرار می دهند و فردی که سال ها پیش تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی بوده و هیچ ارتباطی با تامین اجتماعی در حال حاضر ندارد تحت عنوان همپوشانی تلقی کرده و بیمه وی را حذف می کنند.

وی ادامه داد: علیرغم تمامی پیگیری ها و تذکرات شفاهی به سازمان بیمه سلامت اما این پیگیری ها به نتیجه نرسیده است این در حالی است که عدم آموزش مناسب کارگزاران بیمه سلامت موجب بروز مشکلاتی برای مردم و ارائه شکایت به نمایندگان و کمیسیون بهداشت شده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: از مدیرعامل سازمان بیمه سلامت تقاضا دارم نسبت به رفع این مشکل که به دلیل سوء برداشت و عدم آموزش مناسب کارگزاران و ماموران بیمه سلامت پیش آمده اقدام جدی به عمل آورد.

امینی فرد با تاکید بر لزوم رفع همپوشانی بیمه ای، گفت: در سال نخست فعالیت مجلس دهم مساله تجمیع صندوق های بیمه ای و تجمیع مجازی صندوق های بیمه ای و استفاده از ضوابط مشابه مطرح شد که یکی از فواید این موضوع رفع همپوشانی بیمه ای بوده زیرا عده زیادی از بیش از دو دفترچه بیمه استفاده می کنند.

نماینده مردم ایرانشهر در مجلس دهم، افزود: برای رفع همپوشانی بیمه ای باید وحدت مناسب میان بیمه سلامت و تامین اجتماعی به وجود آید.

نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه رفع همپوشانی بیمه ای باید با استفاده از راهکارهای مناسب و به شیوه صحیح انجام شود، افزود: با رفع همپوشانی بیمه ای آمار درستی از بیمه شدگان در دست داریم و بر اساس آمارها می توان تخصیص منابع برای بیماران را انجام داد و در واقع منجر به بهبود کیفیت خدمات رسانی به بیمه شدگان می شود.

منبع: خانه ملت

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: