رئیس اداره کل تسهیلات تبصره ای بانک مسکن:

در فصل بهار ۹۷ بیش از ۹ هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه پرداخت شده است

ندا کسری کرمانشاهی، اعلام کرد: طی سه ماهه نخست سال جاری مجموعا ۹ هزار و ۳۷۲ فقره تسهیلات قرض الحسنه در شش حوزه مختلف در سراسر کشور از سوی بانک مسکن پرداخت شده است.

به گزارش عیارآنلاین،  ندا کسری کرمانشاهی رئیس اداره کل تسهیلات تبصره ای بانک مسکن، با اعلام این مطلب به پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا، گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان خرداد ماه ۲۹ هزار و ۱۹۶ فقره تسهیلات تکلیفی و تبصره ای در پنج بخش شامل تسهیلات بهسازی و نوسازی مسکن روستایی، تسهیلات حوادث غیرمترقبه، تسهیلات قرض الحسنه، تسهیلات بافت های ناکارآمد و فرسوده شهری و همچنین تسهیلات اقشار خاص به متقاضیان پرداخت شده است که از این تعداد سهم تسهیلات قرض الحسنه بالغ بر ۹ هزار و ۳۷۲ فقره بوده است.

وی با بیان اینکه یکی از مهم ترین تسهیلات پرداختی طی بهار امسال به بخش تسهیلات قرض الحسنه مربوط می شود، اظهار کرد: در بخش تسهیلات قرض الحسنه طی سه ماه ابتدایی سال جاری، مجموعا به مبلغ ۹ هزار و ۳۷۲ فقره معادل ۱۱۵ میلیارد و ۳۴۰ میلیون و ۲۴۱ هزار تومان به متقاضیان پرداخت شده است.

کرمانشاهی به سهم تسهیلات ازدواج از مجموع تسهیلات قرض الحسنه پرداخت شده در فصل بهار سال جاری اشاره کرد و افزود: در بازه زمانی مورد نظر، مجموعا ۴ هزار و ۲۴۸ فقره تسهیلات قرض الحسنه ازدواج به متقاضیان پرداخت شده که به لحاظ ریالی معادل رقم ۶۴ میلیارد و ۴۹۰ میلیون تومان ارزش داشته است.

وی در عین حال با اشاره به تسهیلات قرض الحسنه ضروری، اظهار کرد: در این بخش نیز در سه ماه نخست امسال رقمی معادل ۹۶۷ میلیون و ۶۹۱ هزار تومان در قالب ۱۸۴ فقره تسهیلات اعطا شده است.

به گفته کرمانشاهی بخشی از تسهیلات قرض الحسنه پرداخت شده از سوی بانک مسکن به تسهیلات حوادث مربوط می شود.

وی به آمار تسهیلات پرداخت شده در این بخش نیز اشاره کرد و گفت: در این بخش (تسهیلات حوادث) تعداد تسهیلات اعطا شده معادل ۳ هزار و ۵۶۳ فقره معادل ۳۲ میلیارد و ۴۵۱ میلیون تومان بوده است.

وی همچنین تصریح کرد: ۲۲۷ فقره تسهیلات قرض الحسنه اشتغالزایی و مشاغل خانگی به متقاضیان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) پرداخت شده که این تسهیلات به لحاظ ریالی معادل ۴ میلیارد و ۱۶۳میلیون تومان ارزش داشته است.

رئیس اداره کل تسهیلات تبصره ای بانک مسکن سهم تسهیلات قرض الحسنه اشتغالزایی و مشاغل خانگی به متقاضیان تحت پوشش سازمان بهزیستی را نیز طی ۹۳ روز ابتدایی امسال رقمی معادل ۲ میلیارد و ۸۱۳ میلیون تومان اعلام کرد.

وی همچنین عنوان کرد: در سه ماه نخست امسال، ۹۵۴ فقره تسهیلات قرض الحسنه اشتغالزایی و مشاغل خانگی به سایر بخش ها نیز پرداخت شده که رقمی معادل ۱۰ میلیارد و ۴۵۵ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان محاسبه شده است.

این مسول در بانک مسکن، به هیبنا اعلام کرد: بخشی از تسهیلات تبصره ای و تکلیفی در قالب تسهیلات قرض الحسنه توسط بانک مسکن به متقاضیان پرداخت می شود که یک نمونه مهم و پرتقاضای آن، تسهیلات ازدواج است. بانک مسکن سال گذشته در اجرای طرح ویژه مصوب بانک مرکزی برای حمایت ویژه (پرداخت سریع تسهیلات) از زوجین متقاضی تسهیلات ازدواج موفق شد متناسب با جدول زمانبندی و سهمیه تعیین شده، نسبت به ارایه تسهیلات ازدواج اقدام کند.

منبع:هیبنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: