مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت:

رعایت استانداردهای اتحادیه اروپا برای تولید تجهیزات پزشکی الزامی است

مشاور وزیر بهداشت در امور تجهیزات پزشکی گفت: صدور مجوز تولید تجهیزات پزشکی با افزایش ساعات کار متصدیان مربوطه تسریع شد و ظرفیت صدور این مجوز تا ۳ برابر افزایش یافت.

به گزارش عیارآنلاین، رضا مسائلی، مدیر کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت افزود: ساعات کار کارشناسان وزارت بهداشت برای صدور مجوزهای قانونی تولید تجهیزات پزشکی و پروانه ساخت تا ساعت ۶ بعد از ظهر تعیین شد و از این طریق فرآیندهای تجاری و اداری صدور این مجوزها و پروانه ساخت، افزایش یافت.
وی درباره مطالبات بیمارستان ها به شرکت های تجهیزات پزشکی نیز گفت: پرداخت این مطالبات در مقایسه با زمان مشابه سال گذشته به صورت قابل توجهی افزایش یافته و با توجه به پرداخت های بیمه و سازمان مدیریت برنامه و بودجه درحال پرداخت است.
مسائلی درباره میزان مطالبات به شرکت های تجهیزات پزشکی نیز افزود: رقم این مطالبات در هر نوع تجهیزات پزشکی متفاوت است چرا که ۲۷۰ هزار قلم وسیله پزشکی داریم.
وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر تجهیزات پزشکی و مواد اولیه ساخت آن با نرخ ارزی چهار هزار و ۲۰۰ تومان تامین می شود.

* رعایت استانداردهای اتحادیه اروپا برای تولید تجهیزات پزشکی الزامی است
مشاور وزیر بهداشت در امور تجهیزات پزشکی، تاکید بر ارتقای کیفیت تجهیزات پزشکی را از راهبردهای وزارت بهداشت در سال جاری نام برد و گفت: تولید تجهیزات پزشکی بر اساس استانداردهای اتحادیه اروپا را الزامی کردیم.
مسائلی افزود: حتی شرکت های تجهیزات پزشکی که نمی خواهند صادرات داشته باشند باید استانداردهای معتبر اروپایی را کسب کنند چرا که نمی توانیم در کشور را به روی صادرات ببندیم و تولیدات با کیفیت پایین را داشته باشیم.
وی تاکید کرد: وزارت بهداشت در مساله کیفیت تجهیزات پزشکی جدی و فعال عمل می کند و بررسی ها نشان می دهد که اغلب تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی در چهارچوب این استانداردها حرکت می کنند.

* صادرات تجهیزات پزشکی در دستور کار
مشاور وزیر بهداشت در امور تجهیزات پزشکی گفت: وزارت بهداشت امسال صادرات تجهیزات پزشکی را در دستور کار قرار داده است و برنامه ریزی کرده تا امسال صادرات ۱۰ برابری نسبت به سال گذشته داشته باشد.
مسائلی افزود: هدف ۲۴۰ میلیون دلاری صادرات تجهیزات پزشکی برای امسال برنامه ریزی شده و امید است این هدف تا پایان امسال تحقق یابد.

منبع: ایرنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: