یوسفیان ملا مدعی شد:

مالیات بر ارزش افزوده ظلم به مردم است

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اعتقاد دارد طرح مالیات جدید، شرایطی که مالیات های مختلفی چون ارزش افزوده، مالیات مستقیم و غیر مستقیم دریافت می شود، ظلم به مردم است.

به گزارش عیارآنلاین، عزت الله یوسفیان ملا در واکنش به دریافت مالیات از عایدی سرمایه، اظهار داشت: برای درک این موضوع لازم است مثالی بزنم، فرض کنید معلم مستاجری با فوت پدرش که باغی در محله تجریش تهران داشت به ۲ میلیاد ثروت دست پیدا کند، آیا درست است از او به دلیل این سرمایه مالیات دریافت شود؟

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با تاکید براینکه دریافت مالیات از عایدی سرمایه شدنی نیست، ادامه داد: دریافت مالیات از هر موضوعی راه غلطی است، در کشور از یک کیلو سیب زمینی ارزش افزوده گرفته می شود، کارمند پیش از دریافت حقوق مالیات پرداخت می کند، افرادی که متشرع هستند خمس و زکات می دهند حالا بماند که به دلیل عملکرد ضعیف ما بسیاری از اعتقادشان برگشته  اند و دیگر خمس و زکات نمی دهند.

نماینده مردم آمل در مجلس دهم شورای اسلامی گفت: بنابراین در کشور خمس و زکات، مالیات مستقیم، مالیات بر ارزش افزوده، مالیات غیرمستقیم و اقسام دیگر مالیات‌ها دریافت می‌شود؛ اما در مقابل آن چه  خدماتی ارائه می‌شود؟ اینکه گفته می‌شود کشورهای اروپایی از دریافت مالیات کسب درآمد می‌کنند درست است ولی در مقابل مالیات خدماتی ارائه می شود.

وی با انتقاد از عملکرد دولت، بیان کرد: در کشوری که مردم سه روز آب ندارد و برق قطع می شود چطور از دریافت مالیات جدید صحبت می کنند، این مالیات ها را در برابر چه خدماتی دریافت می کنند؟ ظلم هم حد و حسابی دارد، نمی شود به مردم ظلم کرد.

یوسفیان ملا در ادامه گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به دریافت مالیات از سکه هایی پیش فروش شده، گفت: زمانی که سکه ها پیش فروش شد حرفی از مالیات نبود؛ اکنون که افرادی توانستند عدد قابل توجهی سکه خریداری کنند می خواهند از آن مالیات بگیرند، در شرایطی که تا شمش طلا به سکه تبدیل شود در ۱۰ مرحله مالیات پرداخت شده است، دریافت مالیات جدید جایی ندارد.

این نماینده مجلس انتقاد کرد: تا چه اندازه می خواهند به اسم مالیات از افراد پول بگیرند هر کسی این مسائل را مطرح می کند می خواهد ریشه این کشور را بخشکاند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: دولت اگر به دنبال کسب درآمد است باید از افرادی که میلیاردها تومان فرار مالیاتی دارند، مالیات بگیرد نه یقه افراد را به بهانه داشتن سرمایه گرفته و از آن مالیات بگیرد هر کسی دریافت مالیات جدید را مطرح می کند هدفی جز بر هم زدن مملکت ندارد

منبع: خانه ملت

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: