۲۰ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۳
فضای کسب و کار و مشکلی به نام تامین اجتماعی(11):

جبران بدهی تامین اجتماعی از جیب تولیدکنندگان

دیباجی مدیرعامل شرکت دانش بنیان دیباانرژی پگاه پیرامون حق بیمه قراردادها گفت: ردکردن لیست بیمه برای شرکت‌ها سخت نیست و کارگران و کارمندان با این کار احساس امنیت خواهند کرد و برای ما این مسئله مهم است. لذا هر کسی به مجموعه ما اضافه شده، او را بیمه کرده‌ایم. اما ماده ۳۸ حق بیمه قراردادهای پیمانکاری، فشارآور و ظالمانه است.

به گزارش عیارآنلاین، برای رونق تولید و فعال کردن کسب وکار­ها حاکمیت باید شرایط کار و فعالیت را برای صاحبان کسب و کار­ها آماده کند تا آن‌­ها بتوانند فعالیت خود را حفظ و ارتقاء دهند. برای دست­یابی به این هدف باید محیط کسب وکار را بهبود داد. یکی از مولفه‌­های محیط کسب وکار که به گفته اکثر فعالان این حوزه نقش بسزایی در مشکلات بنگاه­‌های اقتصادی دارد بیمه تامین اجتماعی است.

درآمد­ سازمان تامین اجتماعی عموماً از محل حق بیمه­‌های دریافتی است، سازمان تأمین اجتماعی حق بیمه را به دو روش دریافت می­‌کند. دریافت حق بیمه بر اساس لیست دستمزد کارکنان اولین شکل آن است که کارفرما و یا پیمانکار به صورت ماهانه پرداخت می‌کند.

در حالت دوم قانون‌گذار با هدف بیمه کردن کارگرانی که در مراکز غیرقابل دسترسی بازرسان بیمه‌ای مشغول به کار هستند، ماده ۴۱ را در قانون تأمین اجتماعی پیش‌بینی کرده است. سازمان تأمین اجتماعی بر اساس این ماده اقدام به تعیین ضرایبی برای قراردادهای پیمانکاری کرده است که بر اساس آن ضرایب، حق بیمه را از کل مبلغ قرارداد دریافت می‌کند. این مبلغ که اصطلاحاً «حق بیمه قرارداد» نامیده می‌شود عموماً از حق بیمه لیست ارسالی کارکنان بیشتر است و ملاک دریافت حق بیمه قرار می‌گیرد.

باز گذاشتن دست سازمان تأمین اجتماعی در این عرصه عملاً به عاملی تبدیل شده است تا این سازمان بتواند کسری درآمد خود را از محل مطالبه حق بیمه قرارداد از فعالان محیط کسب‌وکار تأمین کند. این روند نهایتاً باعث افزایش قیمت نهایی محصولات تولید داخل می‌شود. سازمان تامین اجتماعی با اختیارات فراوانی که در اختیارش گذاشته شده است، خودش قانون­گذاری می­‌کند، خود بخشنامه صادر می‌­کند و خودش نیز اجرا می­‌کند، این اختیارات فراوان باعث شده تا این سازمان به فضای کسب وکار کشور لطمات فراوانی را وارد کند.

در ادامه با یکی از فعالان بخش خصوصی به نام آقای دیباجی مدیرعامل شرکت دانش بنیان دیباانرژی پگاه، در زمینه حق بیمه قرارداد مصاحبه شده است که به شرح زیر است.

عیارآنلاین: خودتان را معرفی کنید و مشکلاتی که تامین اجتماعی در فضای کسب‌وکار برای شما ایجاد شده است را بفرمایید.

دیباجی: بنده بیش از حدود ۱۲ سال است که در بخش خصوصی کار می‌کنم و در این راستا، هم در سطح مدیریتی و  و هم در سطح فروش فعالیت داشته‌ام. در حال حاظر نیز مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان با فناوری بالا هستم. کار ما در حال حاظر در سطح کشور تقریبا بی نظیر است.

یکی از مدیران شرکت‌های خصوصی در تلوزیون حرف بسیار جالبی زدند و گفتند آمریکا و صهیونیست هیچ غلطی نمی توانند بکنند، شما (مسئولین) بروید جلوی بیمه تامین اجتماعی را بگیرید. این سخن وضع حال من نیز هست. ماده ۳۸ قانون تامین اجتماعی، بی منطق و غیرقابل دفاع است.

به سازمان تامین اجتماعی چه ارتباطی دارد که باید بخشی از مبلغ قراردادهایمان را به این سازمان پرداخت کنیم. شرکت ما برای ۸ نفر بیمه رد می کند  در حالی که مجموعه ما، یک مجموعه خصوصی است و از هیچ جا کمک و تسهیلات نگرفته است. با این وجود نزدیک چهار سال  است که روی پای خودمان ایستاده‌ایم و در ادامه راه توسعه، تحقیق و پژوهش انجام داده‌ایم. اما تامین اجتماعی خواب را از من گرفته است.

از یک قرارداد که ۲۵۰ میلیون تومان بوده است، حدود ۲۰ درصد از آن مبلغ یعنی نزدیک به ۴۸ میلیون تومان از آن قرارداد را تامین اجتماعی از ما طلب می‌کند. امکان ندارد یک پیمانکاری از طرف بیمه تامین اجتماعی جریمه نشده باشد. البته پرونده بنده به دادگاه تجدید نظر نیز رسید که میزان مبلغ از ۴۸ میلیون به ۳۱ میلیون کاهش یافت، این نکته را در نظر بگیرید که بالای ۵۵ درصد کار تجهیزاتی بوده است اگر کار تجهیزاتی باشد باید ضریب حق بیمه قرارداد تا میزان حداقل ممکن، حدود ۸ درصد کاهش یابد که البته خود این هشت درصد نیز منطقی نیست.

این موضوع مهم است که بدانید کارهای کسب‌وکاری در مملکت ما خصوصا صنایع، تولیدی ها سودهایشان گاهی ۱۰ درصد است چطور تامین اجتماعی ۲۰ درصد و گاهی بالای ۲۰ درصد از صنایع حق بیمه قرارداد می‌گیرد؟ گویا سازمان تامین اجتماعی روی شاخه‌ای نشسته است و خود سازمان با اره‌ای به نام ماده ۳۸ این شاخه را می برند، اما نمی‌دانند که خودشان هم زمین می‌خورند.

در سال ۹۴ قراردادی بستیم به مبلغ ۹۸۰ میلیون تومان، در مشاوره با بیمه به این نتیجه رسیدیم که حدود ۱۸۰ میلیون را باید به بیمه پرداخت کنیم. در آن پروژه که شامل تحقیق، توسعه، و پژوهش می‌شد بسیار هزینه‌بر بود. لذا سودی از آن نبردم.

عیارآنلاین: آیا شما کارکنان خود را قبل از پرداخت حق بیمه قراردادها، بیمه کرده بودید؟

دیباجی: بله، برای همه بیمه را رد می‌کنیم اکثر کسانی که با من کار می‌کنند آدمهای کارکشته و پخته صنایع هواپیمایی‏اند تیمی که ما داریم نخبه های صنعت هوایی کشورند اما من کنار دست آنها یک عده جوان گذاشته‌ام که کار را یاد گیرند و برایشان بیمه رد می‌کنم.

در همه کشورها ۲۵ درصد از سود اظهارشده را به عنوان مالیات حقوق باید به دولت پرداخت شود،  این را قبول داریم اما پرداخت هزینه تامین اجتماعی منطقی نیست و یک فشار سنگین به شرکت‌ها است. من شاهد بودم در کارخانه ساخت پمپ‌های فاضلاب که چند سال پیش مدیر فروشش بودم. از طرف تامین اجتماعی آمدند بابت طلب های معوق، حساب شخصی مدیرعامل را کاملا تخلیه کردند. در حالیکه مدیرعامل فقط ۲ ماه بود که به این سمت نایل شده بود و طلب‌های بیمه مربوط به ۴ سال گذشته می‌شد.

عیار آنلاین: چند مورد از جریمه‌ها که از طرف بیمه تامین اجتماعی درگیر آن بوده اید را نام می‌برید؟

دیباجی: من سال ۹۴ کارمندی داشتم که انتهای فامیلی او دارای پسوند بود یک روز که من در شرکت حضور نداشتم بازرس بیمه از کارمند من پرسیده بود فامیل شما چیست و کارمند نیز در پاسخ برای مثال گفته بود کریمی و ادامه فامیلی­اش را نگفته بود و مامور نیز فقط کریمی را نوشته بود.

۸-۷ ماه بعد تامین اجتماعی ما را جریمه کرد. به تامین اجتماعی مراجعه کردم و علت را جویا شدم و که به من گفتند شما بیمه یکی  از کارگرانتان را رد نکردید. گفتم کدام یکی اسم آن‌را به من می‌گویید، گفتند آقای کریمی، بنده به آن‌ها متذکر شدم که اشتباه می‌کنید زیرا این فرد در لیست بیمه شدگان حضور دارد.

جالب است تامین اجتماعی در توجیه این اشتباه خود به این نکته اشاره کرد که این موضوع به وسیله ایمیل به شما ابلاغ شده است و شما ایمیل را ندیدی پس باید این مبلغ را پرداخت کنید. مسئول مربوطه با لبخند به من این نکته را گفت که آن مبلغ را هر چه زودتر پرداخت کنید، چرا که به ازای هر روز باید جریمه بپردازید. این به معنای قبول نکردن مشکلات خودشان است. خیلی جالب است من ایمیل‌هایم را جستجو کردم و موردی از ایمیل سازمان تامین اجتماعی پیدا نکردم. این همان پول زور گرفتن تامین اجتماعی از شرکت‌ها است.

عیارآنلاین: شکایت هم کردید؟ در صورت شکایت به حل اختلاف نیز مراجعه کرده‌اید؟

دیباجی: خیر، خود بیمه یک هیات بدوی و یک هیات تجدیدنظر دارد. بنده سر مسئله پرداخت ۴۸ میلیون تومان به هیات بدوی رفتم. بنده به علت ترس مفاصا حساب سال ۹۴ را نگرفته‌ام. تامین اجتماعی طلبکار و بی‌پول که طلب زیادی از دولت دارد، برای این که بتواند خود را حفظ کند به شرکت‌های خصوصی فشار می‌آورد و هزینه را از آن‌ها دریافت می‌کند. به عبارتی گردش مالی این ماجرا به طلب تامین اجتماعی از دولت و احیانا ارگان‌های دیگر بر می‌گردد. فشار کسری درآمد تامین اجتماعی به افرادی که کار اقتصادی مفید می‌کنند وارد می‌شود.

یکی از علل بیکاری همین موضوع است، زمانی که به من فشار می آید چراکه در ازای هر استخدام باید مبلغی را به بیمه پرداخت کنم و حتی در صورت اشتباه خود بیمه نیز من باید جریمه ناعادلانه آن را پرداخت کنم. با این شرایط چرا باید به سمت استخدام نیروهای جدید بروم. مسئله‌ی مهم این است که با این کار اصل ایجاد اشتغال را زیر سوال می‌بریم.

عیارآنلاین : نسبت بدهی های شرکت شما و جریمه ها چند درصد سود شما را شامل می شود؟

دیباجی: تمام سود را می پوشاند. شرکتهای صنعتی در کشور ما سود بالایی ندارند من تجربه چند شرکت را دارم. شرکتی که خودم کار می کردم و عضو هیات مدیره آن نیز بودم در همین اواخر سال ۹۵ به دلیل ضرردهی متناوب آن را تعطیل کردم. متاسفانه آن شرکت خیلی قوی و توانمند بود کادر بسیار مجرب و خوبی داشت اما متاسفانه از بین رفت. زیرا تراز شرکت بهم ریخت و شروع به ضرردهی کرد با این وجود هنوزم که هنوز است تامین اجتماعی از آن شرکت ورشکسته طلب هزینه می‌کند.

ردکردن لیست بیمه برای شرکت‌ها سخت نیست و کارگران و کارمندان با این کار احساس امنیت خواهند کرد و برای ما این مسئله مهم است. لذا هر کسی به مجموعه ما اضافه شده، او را بیمه کرده‌ایم. اما ماده ۳۸ حق بیمه قراردادهای پیمانکاری، فشارآور و ظالمانه است.

واقعا غیرمنطقی است. تامین اجتماعی ۶۷/۱۶ درصد از قرارداد­های پیمانکاری و خدماتی دریافت می‌کند و تجهیزات ارتباطی با دریافت این هزینه ندارد. در پروژه‌ای کارفرما بیش از ۵۵ درصد کار را به عنوان تجهیزات نام برده بود اما آقایان نه تنها سقف ۶۷/۱۶ را رعایت نکردند بلکه با جرایم و بدهی‌ها این عدد به ۲۵ درصد رسید.

سازمان امور مالیات و دارایی اعلام می‌کند که ۲۵ درصد از سودت را باید بپردازی، این مورد آزاردهنده نیست زیرا مبلغ از مقدار سود کم می‌شود. اما تامین اجتماعی از کل قرارداد هزینه‌های خود را طلب می‌کند. با این وجود کسی به سمت سرمایه‌گذاری نمی‌رود زیرا نرخ سرمایه گذاری بالا است و توجیه اقتصادی برای این سرمایه گذاری وجود ندارد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: