دستیار ویژه رئیس‌جمهوری در امور حقوق شهروندی:

کلیات برنامه‌های ملی سلامت و نشاط زنان به تصویب رسید

دستیار ویژه رییس جمهوری در امور حقوق شهروندی گفت: کلیات برنامه‌های ملی سلامت و نشاط زنان در ستاد ملی زن و خانواده به تصویب رسید.

به گزارش عیارآنلاین، شهیندخت مولاوردی امروز – یکشنبه- در حاشیه یکصد و دومین جلسه شورای اجتماعی کشور و در جمع خبرنگاران درباره برنامه‌های دولت در جهت ایجاد نشاط اجتماعی برای بانوان افزود: کلیات برنامه‌های ملی سلامت و نشاط زنان در ستاد ملی زن و خانواده به تصویب رسیده است که مقدمات آن از دولت یازدهم فراهم شده بود.

وی یادآور شد: همچنین برنامه‌هایی با حمایت معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده از سازمان‌های مردم نهاد در دستور کار و پیگیری است که باید این حمایت‌ها بیشتر شود.

دستیار ویژه رییس جمهوری در امور حقوق شهروندی خاطرنشان کرد: معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده برنامه‌هایی را در این زمینه پیگیری می‌کند و برنامه ملی تاب آوری اجتماعی در دستور کار خود دارد.

مولاوردی برنامه ملی تاب آوری اجتماعی را یک ضرورت اساسی عنوان کرد که شامل تاب آوری زنان و تاب آوری هریک از اعضای خانواده می شود.

وی ادامه داد: مولاوردی همچنین درباره کودکانی که پدرانشان اتباع خارجی هستند و در دریافت شناسنامه دچار مشکلاتی هستند، گفت: این موضوع در دستور کار دولت های یازدهم و دوازدهم قرار داشته است؛ لایحه‌ای را نیز برای این موضوع با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی آماده کرده‌ایم و در کمیسیون اجتماعی دولت هم به تصویب رسیده است.

وی در عین حال یادآور شد که این لایحه هنوز نهایی نشده است. از طرفی مجلس هم طرحی در این زمینه دارد و اختلاف نظرها و ملاحظاتی نیز برای نهایی شدن این لایحه وجود دارد. فعلا در حال بحث و بررسی هستیم که امیدواریم به زودی به نتیجه نهایی برسیم.

دستیار ویژه رییس جمهوری در امور حقوق شهروندی همچنین در پاسخ به سوال خبرنگاری درمورد اوقات فراغت و امید فردی خاطرنشان کرد: موضوع «امید فردی» یک بحث است، اما مبحث «امید اجتماعی» یا «نشاط اجتماعی» شاخصی است که باید در مجموع در نظر بگیریم.

به گزارش ایرنا، وی ادامه داد: ممکن است برای نشاط و امید به صورت فردی فرصت های زیادی داشته باشیم، ولی برای این که در جامعه امید و نشاط اجتماعی ایجاد کنیم باید یک دستورجدی برای دستگاه های اجرایی داشته باشیم.

منبع: خانه ملت

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: