۸ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۰
وزیر جهادکشاورزی:‌

با توجه به گستردگی شن‌های روان و تاثیر آن بر زندگی مردم و اقتصاد کشاورزان،اقدامات مقابله‌ای باید توسعه یابد

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به این که در دولت تدبیر و امید، اقدامات گسترده برای مقابله با بیابانزایی و تثبیت شن های روان انجام شده است،بر لزوم تامین اعتبار برای گسترش اقدامات مقابله با بیابانزایی در استان کرمان تاکید کرد.

به گزارش عیارآنلاین، وزیر جهاد کشاورزی پس از سفر به استان سیستان و بلوچستان، به منظور بازدید از پروژه های بخش کشاورزی و دیدار و گفت و گو با بهره برداران استان کرمان بامداد امروز وارد شهرستان ریگان شد.

محمود حجتی در این سفر از باغ ها و نخیلات متاثر از هجوم شن های روان در شهرستان ریگان و همچنین پروژه های نهال کاری ۷۰۰ هکتاری و مالچ پاشی ۱۵۰۰ هکتاری جهت تثبیت شن های روان در منطقه ریگان بازدید کرد.

وی در بازدید از این طرح ها با بیان این که در دولت تدبیر و امید اقدامات گسترده ای برای مقابله با بیابانزایی و تثبیت شن های روان انجام گرفته است، بر لزوم تامین اعتبار برای گسترش اجرای برنامه های بیابانزدایی و جلوگیری از هجوم شن های روان در استان کرمان تاکید کرد.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: هم اکنون با بکارگیری روش های مختلف از جمله مبارزه بیولوژیک و مالچ پاشی با بیابانزایی در این منطقه مقابله می شود که اما با توجه به گستردگی شن های روان و تاثیر آن بر زندگی مردم و تولید و اقتصاد کشاورزان،ضمن بکارگیری روش های متنوع،این اقدامات باید توسعه یابد.

منبع: وزارت جهاد کشاورزی

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: