۱۰ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۷

دریافت مالیات بر ارزش افزوده از معاملات سکه قانونی نیست

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی قانون مالیات بر ارزش افزوده از معاملات سکه را توضیح داد.

به گزارش عیارآنلاین، عزت الله یوسفیان ملا در خصوص قانون مالیات بر ارزش افزوده،اظهار داشت: مالیات بر ارزش افزوده تعریف مشخصی دارد و اینکه از چه کالاهایی مالیات بر ارزش افزوده دریافت شود را سازمان امور مالیاتی اعلام می کند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس ادامه داد: ارزش افزوده به گران شدن تعلق نمی گیرد بلکه از تبدیل جنس به قیمت بالاتر مالیات بر ارزش افزوده دریافت می شود برای درک این موضوع برنج را مثال می زنم، برنج را تا نپزیم قابل مصرف نیست بنابراین مالیات بر ارزش افزوده به گران شدن تعلق نمی گیرد.

سکه طلا

نماینده مردم آمل در مجلس دهم تاکید کرد: از ابتدا نیز به معاملات سکه مالیات بر ارزش افزوده تعلق نمی گرفت و در حال حاضر که سکه گران شده است نیز این مالیات از سکه دریافت نمی شود.

بر اساس این گزارش، سید مجتبی احمدی، دیرکل دفتر نظارت بر امور اجرایی مالیات ارزی افزوده سازمان امور مالیاتی در خصوص مطرح شدن مجدد شایعه دریافت مالیات ارزش افزوده از دستگاه‌های POS و کارت‌خوان‌ها اظهارداشت: این موضوع در گذشته نیز مطرح شده بود که تکذیب شد و سازمان مالیاتی چنین قصدی ندارد.

وی تصریح کرد: هر مؤدی که مشمول قانون مالیات ارزش افزوده است بابت خدمتی که ارائه می‌کند باید مالیات آن را پرداخت کند. بنابراین تحت عنوان خرید از POS، مالیاتی پیش‌بینی نشده است.

احمدی با بیان اینکه خرید و فروش سکه مشمول مالیات ارزش افزوده نیست گفت: آنچه که مربوط به مالیات ارزش افزوده است باید پس از گذشت یک فصل عملکردش را به سازمان ارائه بدهد و همچنین در مورد مالیات عملکرد درآمد اظهارنامه‌های خود را در یک سال مالی ارائه خواهند داد.

منبع: خانه ملت

۱ دیدگاه

  1. بختیاری :

    تقریبا ۹۰۰۰ میلیارد تومن سکه فروش رفته است. که میشود ۲ میلیارد دلار… صدهزار نفر شرکت‌کردند..قیمت روز سکه با پیش خریدها حدود ۲۰ درصد فاصله داشت که از بابت محاسبه سود بانکی بود. ۵ درصد از خریداران حجم سنگین خریدند که میشود ۱۰۰ میلیون دلار ، یعنی چیزی برابر با ارزی که فقط یک شرکت وارد کننده موبایل گرفته است و به قیمت ارز قاچاق در بازار فروخته است.که دولت و قوه قضاییه به شدت با عاملان برخورد خواهند داشت.. ۱۱ میلیارد دلار ثبت سفارش در این دو سه ماه در سامانه نیما پاسخ داده شده است که چه اتفاقی برایش افتاده الله و اعلم… هزاران میلیارد تومان مواد اولیه در بورس کالا بر پایه ارز ۴۲۰۰ عرضه شده است ، اینکه خریداران چه کردند باز الله و اعلم… فقط لیست آقای جهرمی را داریم که عملا هیچکدام به قیمت ارزی که گرفتند محصول نفروختند..جالب است بدانید ماهیانه ۱۸۰۰۰ میلیارد تومن سود سپرده های بانکیست یعنی دو برابر کل ارزش سکه ها. در واقع ارزش کل سکه ها برابر با ۱۵ روز سود سپرده های بانکیست. سر و صدا برای سکه ها آدرس غلط دادن به مردم است.. اینکه مردم فکر کنند سوداگران از عموم جامعه و از خودشان هستند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: