۱۰ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۷

دریافت مالیات بر ارزش افزوده از معاملات سکه قانونی نیست

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی قانون مالیات بر ارزش افزوده از معاملات سکه را توضیح داد.

به گزارش عیارآنلاین، عزت الله یوسفیان ملا در خصوص قانون مالیات بر ارزش افزوده،اظهار داشت: مالیات بر ارزش افزوده تعریف مشخصی دارد و اینکه از چه کالاهایی مالیات بر ارزش افزوده دریافت شود را سازمان امور مالیاتی اعلام می کند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس ادامه داد: ارزش افزوده به گران شدن تعلق نمی گیرد بلکه از تبدیل جنس به قیمت بالاتر مالیات بر ارزش افزوده دریافت می شود برای درک این موضوع برنج را مثال می زنم، برنج را تا نپزیم قابل مصرف نیست بنابراین مالیات بر ارزش افزوده به گران شدن تعلق نمی گیرد.

سکه طلا

نماینده مردم آمل در مجلس دهم تاکید کرد: از ابتدا نیز به معاملات سکه مالیات بر ارزش افزوده تعلق نمی گرفت و در حال حاضر که سکه گران شده است نیز این مالیات از سکه دریافت نمی شود.

بر اساس این گزارش، سید مجتبی احمدی، دیرکل دفتر نظارت بر امور اجرایی مالیات ارزی افزوده سازمان امور مالیاتی در خصوص مطرح شدن مجدد شایعه دریافت مالیات ارزش افزوده از دستگاه‌های POS و کارت‌خوان‌ها اظهارداشت: این موضوع در گذشته نیز مطرح شده بود که تکذیب شد و سازمان مالیاتی چنین قصدی ندارد.

وی تصریح کرد: هر مؤدی که مشمول قانون مالیات ارزش افزوده است بابت خدمتی که ارائه می‌کند باید مالیات آن را پرداخت کند. بنابراین تحت عنوان خرید از POS، مالیاتی پیش‌بینی نشده است.

احمدی با بیان اینکه خرید و فروش سکه مشمول مالیات ارزش افزوده نیست گفت: آنچه که مربوط به مالیات ارزش افزوده است باید پس از گذشت یک فصل عملکردش را به سازمان ارائه بدهد و همچنین در مورد مالیات عملکرد درآمد اظهارنامه‌های خود را در یک سال مالی ارائه خواهند داد.

منبع: خانه ملت

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: