معاون آموزشی وزیر بهداشت:‌

تفاهم همکاری ایران و سوریه در زمینه آموزش و تحقیقات علوم پزشکی امضا شد

تفاهم نامه همکاری بین معاون آموزشی وزارت بهداشت کشورمان و وزیر آموزش عالی سوریه به منظور گسترش همکاری ها در زمینه آموزش و تحقیقات علوم پزشکی منعقد شد.

به گزارش عیارآنلاین، دکتر باقر لاریجانی، معاون آموزشی وزارت بهداشت کشورمان در حاشیه بازدید از دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران با دکتر عاطف النداف وزیر آموزش عالی سوریه دیدار و تفاهم نامه همکاری دو کشور در زمینه آموزش و تحقیقات علوم پزشکی به امضا رسید.

دکتر لاریجانی هدف از انعقاد این تفاهم را مبادله دانشجویان، محققان و اعضای هیات علمی به منظور مشارکت در فعالیت های علمی و پزشکی دو کشور و همچنین تحکیم همکاری در زمینه های علوم پزشکی و آموزش دانشجویان برجسته و کارشناسان اعزامی در تخصص های دارو سازی و پزشکی عنوان کرد و گفت: در صدد هستیم تا در  توسعه موسسه ها و بیمارستان های آموزشي و دانشگاه های سوریه با این کشور همکاری نماییم.
معاون آموزشی وزارت بهداشت، ادامه داد: کشور ما در حوزه آموزش پزشکی پیشرفت های خوبی داشته و دولت سوریه می تواند متناسب با نیازهایی که در تخصص های مختلف دارد دانشجویان خود را برای تحصیل در مقاطع تکمیلی علوم پزشکی در ایران بورسیه کند.
وی با اشاره به ساز و کارهای لازم برای اجرایی شدن تفاهم نامه همکاری مشترک، تصریح کرد: کارگروه های آموزشی و پژوهشی که سالانه حداقل یک بار در هر کشور با یکدیگر دیدار خواهند کرد، روندهای برنامه را پایش و بررسی می کنند.
دکتر لاریجانی فراهم شدن دسترسی طرفین به بانک های اطلاعاتی، مجلات، کتب و پایان نامه های علوم پزشکی را از دیگر مفاد تفاهم نامه منعقد شده ذکر کرد و یادآور شد: گروه های تحقیقاتی مشترک در زمینه های علمی مختلف تشکیل می شود و به همین منظور بسترهای لازم برای تبادل اساتید دانشگاه ها و محققین فراهم می آید.
معاون آموزشی وزارت بهداشت، اظهار داشت: به منظور تحقق این برنامه و نظارت بر اجرای آن، دو طرف كمیته ای را تشکیل می دهند تا ضمن نظارت مشترک،پیشنهادات لازم برای فراهم کردن حداکثر شرایط مناسب برای تحقق همکاری علمی بین دو کشور و تعیین اولویت های همکاری فراهم شود.
گفتنی است، دکتر عاطف النداف وزیر آموزش عالی سوریه در بازدید از دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران ضمن تجلیل از پیشرفت های جمهوری اسلامی ایران در حوزه علوم پزشکی ابراز امیدواری کرد با کمک این کشور بتوانند حوزه علوم پزشکی را در کشور سوریه گسترش دهند.

منبع: وبدا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: