وزیر بهداشت:

برای جلوگیری از تحریم‌های احتمالی در حوزه دارو برنامه‌ریزی کرده‌ایم

قاضی‌زاده هاشمی: در گذشته نیز اعلام شده بود که دارو مشمول تحریم نشده است و درواقع این‌گونه نبود و اگرچه به‌ظاهر تحریم مشمول دارو، غذا و مواد مرتبط با این حوزه نیست ولی همان‌گونه که میدانید و تجربه گذشته نیز ثابت می‌کند این حوزه‌ها را هم در بر می‌گیرد و محدودیت‌های مالی ناشی از فروش نفت و فرآورده‌های نفتی بر این بخش تأثیرگذار است. در این خصوص با مذاکراتی که بین ایران و سوئیس صورت گرفته است قرار است کمیسیون مشترک اقتصادی دراین‌باره تشکیل شود و پیش‌بینی می‌کنیم تا با این کمیسیون از مشکلات احتمالی در این زمینه پیشگیری شود و شاهد مشکلی در این زمینه نباشیم.

به گزارش عیارآنلاین، سیدحسن قاضی زاده هاشمی در ادامه افزود: دستیابی به فناوری های نوین و راه های درمان و تشخیص بیماری های صعب العلاج در زمینه های مخلتلف نیز همکاری خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به مذاکرات دو جانبه با وزیر اقتصاد و علوم برای حل مشکلات شرکت های سلامت محور که بیش از هفت دهه در بازار ایران فعالیت می کنند نیز گفت: برخی از این شرکت ها سرمایه گذاری مشترک دارند و تولید می کنند و برخی در واردات مواد اولیه فعالیت می کنند و انتظار داریم تا با تشکیل این جلسات گشایش های بیشتری در این زمینه مشاهده کنیم و تجار چه ایرانی و چه سوئیسی بتوانند با شرایط بهتری کارها را دنبال کنند.

وزیر بهداشت در بخش دیگری از صحبت های خود در خصوص اقدامات دولت برای مقابله با تحریم های احتمالی دارو نیز گفت: در گذشته نیز اعلام شده بود که دارو مشمول تحریم نشده است و در واقع این گونه نبود و اگرچه به ظاهر تحریم مشمول دارو، غذا و مواد مرتبط با این حوزه نیست ولی همانگونه که میدانید و تجربه گذشته نیز ثابت می کند این حوزه ها را هم در بر می گیرد و محدودیت های مالی ناشی از فروش نفت و فرآورده های نفتی بر این بخش تاثیرگذار است. در این خصوص با مذاکراتی که بین سران دو کشور صورت گرفته است قرار است کمیسیون مشترک اقتصادی در این باره تشکیل شود و پیش بینی می کنیم تا با این کمیسیون از مشکلات احتمالی در این زمینه پیشگیری شود و شاهد مشکلی در این زمینه نباشیم.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی دولت

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: