رئیس کمیسیون عمران درباره اخذ مالیات بر عایدی سرمایه:

دریافت مالیات بر عایدی سرمایه باید در دستور کار دولت قرار بگیرد

محمدرضا رضایی گفت: بهترین راهکار برای مدیریت خروج سرمایه و نقدینگی از تولید به بازارهای غیرمولد، وضع قوانین و دریافت مالیات بر عایدی سرمایه است. یعنی اگر ما مالیات بر خانه، ارز و سکه و … می­‌گذاشتیم، این تلاطم را در بازار و اقتصاد شاهد نبودیم.

رونق تولید و فضای کسب‌وکار تنها راه بهبود وضعیت اقتصاد کشور است. در این راستا تا زمانی که بازارهای موازی غیر مولد دارای جذابیت و هزینه‌های بخش تولید سنگین است، این رونق اتفاق نخواهد افتاد. در این بین کنترل فعالیت‌های سوداگرانه در بخش زمین و مسکن از طریق اخذ مالیات‌های تنظیمی کمک قابل‌توجهی به کاهش جذابیت‌های بخش غیرمولد و هزینه‌های تولید می‌تواند داشته باشد.

در این راستا محمدرضا رضایی، رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت و گویی با خبرنگار عیارآنلاین گفت: بهترین راهکار برای مدیریت خروج سرمایه و نقدینگی از تولید به بازارهای غیر مولد، همین دریافت و وضع قوانین مربوط به مالیات بر عایدی سرمایه است.، یعنی اگر ما مالیات بر خانه، ارز و سکه و… می­‌گذاشتیم این تلاطم بالا را در وضعیت بازار و اقتصاد الآن شاهد نبودیم.

وی با تأکید بر دریافت مالیات بر عایدی سرمایه از سوی دولت گفت: در همین راستا مجلس نیز پیشنهاد آن را به دولت داده است.

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی در خاتمه اظهار داشت: طبیعی است که دولت باید لایحه بیاورد و این بحث یکی از موارد مهمی بود که از سوی نمایندگان در جلسه غیرعلنی نیز مطرح شد.

.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: