رئیس مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان در گفت‌وگو با عیارآنلاین:

برای تامین مالی پروژه چابهار-سرخس با مسئولان آستان قدس دیدار خواهیم کرد

امینی فرد با بیان اینکه برای حل مشکلات مالی پروژه چابهار-سرخس پیشنهادهای مختلفی ارائه شده است گفت: از ورود آستان قدس رضوی اگر توان مالی لازم برای این پروژه را داشته باشد استقبال می‌کنیم. در همین راستا در نظر داریم دیداری با مسئولین آستان قدس داشته باشیم.

محمد نعیم امینی فرد، نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با پایگاه خبری-تحلیلی عیارآنلاین، پیرامون پروژه اتصال ریلی چابهار-سرخس گفت: شرق کشور دارای پتانسیل‌های فراوان طبیعی، اقتصادی و ترانزیتی است. درحال حاضر به دلیل عدم وجود زیرساخت‌های توسعه‌ای که مهم‌ترین آن حمل‌ونقل ریلی است این پتانسیل‌ها شکوفا نشده‌اند.
وی ادامه داد: به اعتقاد ما اتصال ریلی چابهار-سرخس نقش فراوانی در توسعه و آبادانی شرق کشور خواهد داشت به همین دلیل باید مورد اقبال مسئولین کشور قرار گیرد.
امینی فرد در پاسخ به اینکه چه ظرفیت هایی در شرق کشور وجود دارد که با راه اندازی این محور چابهار-سرخس شکوفا خواهد شد گفت: وجود معادن فراوان طبیعی، نزدیکی به آب‌های آزاد و نقش ترانزیتی برای اتصال به کشورهای آسیای میانه ازجمله ظرفیت‌های شرق کشور است.
رئیس مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان در پاسخ به این که نمایندگان شرق کشور برای حل مشکل منابع مالی و ساخت هرچه سریع تر این پروژه چه اقدامی کرده‌اند گفت: گزارشاتی پیرامون کمبود منابع مالی این پروژه به رئیس جمهور داده‌ایم. برای حل مشکلات مالی هم پیشنهادهای مختلفی ارائه شده که یکی از آن‌ها استفاده از منابع صندوق توسعه ملی است.
وی در پاسخ به اینکه آیا آستان قدس رضوی به عنوان بخش غیر دولتی ظرفیت سرمایه گذاری در پروژه چابهار-سرخس را دارد گفت: از ورود آستان قدس رضوی اگر توان مالی لازم برای این پروژه را داشته باشد استقبال می‌کنیم. در همین راستا در نظر داریم دیداری با مسئولین آستان قدس داشته باشیم.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: