۱۳ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۷
در جلسه علنی امروز مطرح شد

رد کلیات طرح اصلاح قانون حداکثر استفاده از توان تولید داخل

صبح امروز چهاشنبه ۱۳ تیرماه طرح اصلاح قانون حداکثر استفاده از توان داخل در صحن علنی مجلس شورای اسلامی مطرح شد. اما کلیات این طرح توسط نمایندگان رای نیاورد و تصویب نشد.

به گزارش عیارآنلاین، قانون «استفاده حداکثر از توان تولید داخل» از مهم‌ترین قوانین است که تاکنون در زمینه ارتقای توان تولید  داخل، در مجلس تصویب شده است. این قانون ابتدا در سال ۷۵ تصویب شد و در سال ۹۱ مجددا به منظور بهبود عملکرد  آن و همچنین رفع نواقص قانون قبلی، بازبینی و اصلاح شد.

در ماه‌های اخیر نمایندگان مجلس شورای اسلامی مجددا به دنبال اصلاح این قانون هستند تا بتوانند موانع اجرایی آن را مرتفع کنند. در همین راستا کمیسیون حمایت از تولید ملی «گزارش نظارتی در خصوص بخش تولید با رویکرد اجرای قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور » را به همراه  پیوست‌های آن تهیه کرده است.

سرانجام پس از بحث و بررسی‌های فروانی که در کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی انجام شد  نمایندگان در نشست علنی امروز (چهارشنبه، ۱۳ تیرماه) مجلس شورای اسلامی پس از بررسی طرح اصلاح قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تأمین نیازهای کشور و تقویت آن ها در امر صادرات و اصلاح ماده (۱۰۴) قانون مالیات های مستقیم مصوب و طرح حمایت از فرهنگ مصرف محصولات ایرانی با کلیات طرح مذکور با ۹۲ رأی موافق، ۷۲ رأی مخالف و ۵ رأی ممتنع از مجموع  ۲۰۶ نماینده حاضر در نشست مخالفت کردند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: