عضو کمیسیون عمران مجلس: لازمه شروع طرح بازآفرینی شهری تحقق اختصاص یک میلیارد دلاری از صندوق توسعه ملی

عضو کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه دولت تاکنون ورودی به حوزه طرح بازآفرینی شهری نداشته است، گفت: به علت عدم تزریق منابعی از صندوق توسعه به طرح بازآفرینی شهری این طرح ابتر مانده است.

به گزارش عیارآنلاین، علیم یارمحمدی با اشاره به سرنوشت طرح دولت در حوزه بازآفرینی شهری، گفت: به علت تزریق منابعی از صندوق توسعه به طرح بازآفرینی شهری این طرح ابتر مانده است.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه متولی اجرای این طرح شهرداری ها است، افزود: با توجه به اهمیت حضور بخش خصوصی در طرح های مهم و کلان کشور دولت باید تعاملی میان بخش خصوصی و شهرداری ها در تکمیل این طرح ایجاد کند.

شهرداری با تسریع در ارایه مجوزهای لازم ساخت و ساز در بافت های فرسوده را تسریع ببخشد

وی با تاکید بر اینکه شهرداری باید با تسریع در ارایه مجوزهای لازم ساخت و ساز در بافت های فرسوده را تسریع ببخشد، گفت: تسهیل شرایط ارایه پروانه ساخت نیز دیگر اقدام شهرداری در حوزه نوسازی بافت فرسوده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه دولت باید با تقویت حضور بخش خصوصی اجرای طرح بازآفرینی شهری را سرعت ببخشد، افزود: در حال حاضر سرمایه های سرگردان بسیاری در کشور وجود دارد که اگر در حوزه مسکن و نوسازی بافت فرسوده هزینه شود می تواند در نهایت شرایط بازار را نیز بهبود ببخشد.

لازمه اجرای طرح بازآفرینی شهری اختصاص یک میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی است

یارمحمدی با تاکید بر اینکه لازمه آغاز به کار در حوزه طرح بازآفرینی شهری تحقق اختصاص یک میلیارد دلاری از صندوق توسعه ملی به این طرح است، تصریح کرد: متاسفانه به علت شرایط فعلی اقتصاد امکان برداشت از صندوق برای این مهم وجود ندارد زیرا اولویت های دیگر پیش از این وجود دارد.

وی با بیان اینکه دولت تاکنون ورودی به حوزه طرح بازآفرینی شهری نداشته است، گفت: گله مندی ما از دولت در حوزه ناتوانی در جذب سرمایه گذار در راستای تکمیل این طرح است.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: غفلت از بحث نوسازی واحدهای فرسوده در کشور یکی از دلایل رشد قیمت ها و نابه سامانی وضعیت بازار است از این رو دولت باید زودتر به این مهم توجه کند.

منبع: خانه ملت

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: