مدیرعامل شرکت ساخت:

بیش از سه هزار کیلومتر خط اهن در دست اجرا و ۵ هزار کیلوتر در دست مطالعه است

معاون وزیر راه و شهرسازی از عملیات اجرایی برای ساخت بیش از سه هزار و ۴۱۰ کیلومتر طرح ریلی در سراسر کشور خبر داد.

به گزارش عیارآنلاین، «خیرالله خادمی» افزود: مقدمات ساخت پنج هزار کیلومتر خط آهن در دست مطالعه است و پارسال شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل کشور موفق شد ۵۱۶ کیلومتر خط آن را ریل گذاری کند.
خادمی که مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل کشور است، ادامه داد: ساخت خط آهن شیراز- بوشهر یکی از این طرح های ریلی است و ساخت آن با ۲ هزار و ۳۶۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری در دستور کار قرار دارد.
وی یادآوری کرد: در ۱۰ سال گذشته به طور متوسط ۱۴ هزار و ۶۵۶ مترمربع ایستگاه و ابنیه ریلی در کشور ساخته شد اما پارسال وزارت راه و شهرسازی توانست ۲۴ هزار و ۵۲۰ مترمربع ایستگاه راه آهن و ابنیه بسازد.
معاون وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: در مجموع پارسال ۲۷ ایستگاه جدید راه آهن در دست ساخت قرار گرفت که بیش از ۲۱۸ هزارمترمربع آن به ایستگاه و بیش از هفت میلیون مترمربع آن به محوطه این ایستگاه ها مربوط می شود.
«تلاش می کنیم همه این طرح ها تا پایان امسال به بهره برداری برسد».
خادمی برگزاری ششمین نمایشگاه بین المللی صنعت حمل و نقل ریلی کشور را موفقیت آمیز توصیف و تصریح کرد: این نمایشگاه محل مناسبی برای عرضه فناوری های جدید در بخش حمل ونقل ریلی بود و با وجود شرکت های خارجی و تعامل و همکاری آنها با طرف های داخلی زمینه های انتقال دانش فنی برای تولید تجهیزات پیشرفته در این بخش فراهم می شود.
ششمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی، صنایع و خدمات وابسته از بیست و نهم خردادماه تا یکم تیرماه با حضور ۹۰ شرکت خارجی و ۲۰۰ شرکت ایرانی برگزار شد.
در این نمایشگاه شرکت هایی از آلمان، چین، روسیه، لتونی، اسپانیا، ترکیه، جمهوری چک و اتریش آخرین دستاوردهای خود را در زمینه تولید واگن های مسافری، باری، لوکوموتیو و قطعات مختلف صنعت حمل ونقل ریلی و تجهیزات الکترونیک خطوط ریلی به نمایش گذاشتند.

منبع: ایران اکونومیست

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: