مدیرعامل شرکت واگن پارس اراک:

ظرفیت تولید سالانه بیش از ۱۰۰ واگن مسافری و هزار واگن باری در شرکت واگن پارس وجود دارد

مدیرعامل شرکت واگن پارس اراک گفت: ۶۰ واگن باری لبه بلند از ابتدای سال جاری در این شرکت تولید و به شرکت های بهره بردار تحویل شده است.

به گزارش عیارآنلاین، محمد رضا مختاری افزود: این واگن های باری بر اساس استانداردهای جهانی تولید شده است و پس از تحویل به شرکت های توکاریل و ریل سیرپرداز، به ناوگان ریلی کشور پیوستند.
وی ادامه داد: ارزش ریالی هر یک از واگن های باری لبه بلند بیش از سه میلیارد ریال است و قرارداد ساخت این واگن ها اسفندماه سال گذشته با شرکت واگن پارس اراک منعقد شد.
مدیرعامل شرکت واگن پارس اراک بیان کرد: واگن پارس در بهترین شرایط تولید قرار دارد و ظرفیت تولید سالانه بیش از ۱۰۰ دستگاه واگن مسافری و هزار دستگاه انواع واگن باری در آن وجود دارد.
وی اظهار داشت: با توجه به اینکه هزینه ساخت واگن به خصوص واگن مسافری زیاد است، انتظار می رود دولت با پرداخت تسهیلات به شرکت های بهره بردار، نسبت به حفظ ظرفیت تولیدی این شرکت و همچنین نوسازی ناوگان ریلی کشور حمایت ویژه داشته باشد.
مختاری گفت: به تازگی قرارداد ساخت ۲۰۰ واگن باری بین شرکت های واگن پارس اراک با سینا ریل پارس و صنایع مس ایران امضا شده و واگن پارس موظف است از تاریخ دریافت پیش پرداخت به مدت یک سال واگن های باری را به این ۲ شرکت ها تحویل دهد.
وی افزود: ارزش ریالی این قرارداد ۷۱۰ میلیارد ریال است که انجام آن در واگن پارس بیش از هشت میلیون یورو صرفه جویی ارزی دارد.
مدیرعامل شرکت واگن پارس اراک افزود: قرارداد ساخت ۱۲ واگن مسافربری به ارزش ۴۰۰ میلیارد ریال بین با شرکت راه آهن شرق بنیاد به امضا رسید که تولید هر یک از این واگن های مسافربری بیش از ۶۰۰ هزار یورو صرفه جویی ارزی به دنبال دارد.
شرکت واگن پارس اراک واحد مادر تخصصی در حوزه تولید انواع محصولات ریلی در خاورمیانه است.
فعالیت این شرکت از سال ۱۳۵۴ آغاز شده و در سال ۱۳۶۴ با سرمایه‌ گذاری سازمان صنایع و نوسازی ایران به زیر مجموعه‌های این سازمان پیوست.
کارگاه های تولیدی شرکت واگن پارس در فضایی به وسعت ۳۳ هکتار جانمایی شده است.
این شرکت به عنوان بزرگترین سازنده انواع لوکوموتیو، واگن های باری، مسافری و مترو در خاورمیانه، متولی اصلی تولیدات سیستم حمل و نقل ریلی کشور است و علاوه بر توان ساخت انواع واگن در حوزه تعمیرات اساسی خودروهای ریلی نیز مزیت دارد.

منبع: ایران اکونومیست

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: