۱۵ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۰
سرپرست دبیرخانه هیئت‌های بدوی تامین اجتماعی در نشست «نقش سازمان تامین اجتماعی در فضای کسب و کار»:

با حذف ماده ۴۱ قانون تامین اجتماعی، کارگران معترض می‌شوند

پایگاه خبری تحلیلی عیارآنلاین با برگزاری نشستی با موضوع «نقش سازمان تامین اجتماعی در فضای کسب و کار» به بررسی همه جانبه این مسئله پرداخت. از جمله مهمانان این نشست، کریمی سرپرست دبیرخانه هیئت‌های بدوی، تجدید نظر و تشخیص مطالبات سازمان تامین اجتماعی بود که به طرح برخی مطالب درباره این سازمان و عملکرد آن پرداخت.

به گزارش عیارآنلاین، امروزه سازمان تامین اجتماعی به یکی از چالش‌های اساسی فضای کسب و کار تبدیل شده است. در بررسی‌هایی که عیارآنلاین از طریق مصاحبه‌های متعدد با تعداد زیادی از فعالان کسب و کار داشت، سازمان تامین اجتماعی یکی از فراگیرترین و البته اثرگذارترین مسائل پیش روی رونق اقتصاد شناخته شد. از همین رو پایگاه خبری تحلیلی عیارآنلاین با برگزاری نشستی با موضوع «نقش سازمان تامین اجتماعی در فضای کسب و کار» به بررسی همه جانبه این مسئله پرداخت. در این نشست که با حضور تقریبا تمامی طرف‌های درگیر در مسئله برگزار شد، نظرات و انتقادات مهمانان مطرح و مورد بحث قرار گرفت. از جمله مهمانان این نشست، کریمی سرپرست دبیرخانه هیئت‌های بدوی، تجدید نظر و تشخیص مطالبات سازمان تامین اجتماعی بود که به طرح برخی مطالب درباره این سازمان و عملکرد آن پرداخت.

چهل و دو میلیون نفر زیر چتر بیمه تامین اجتماعی

سازمان تأمین اجتماعی یکی از تأثیرگذارترین نهاد­های اجتماعی کشور ماست. چهل و دو میلیون نفر بیمه شده این سازمان هستند و بیش از سیزده میلیون و ششصد هزار نفر از این افراد، افراد اصلی هستند. ما یک میلیون و دویست هزار کارگاه فعال در کشور داریم. کارگاه‌هایی که لیست حق بیمه ماهانه ارسال و پرداخت می‌کنند و کارگاه‌هایی که در نوع دیگر، چون وظیفه ما خدمات دادن است، بازرسی می‌شوند و افراد شاغلی که بیمه نمی‌شوند. ما به هر حال موظف هستیم در راستای خدمات حمایتی خود، اینها را زیر پوشش داشته باشیم.

به دنبال روش برد-برد هستیم

چون به هر حال در این بحثی که ما مطرح کردیم یک رعایت حق الناس است. وقتی می‌گوییم حق الناس، دوستان به اشتباه نگیرند. حق الناس کارفرمایی است، حق الناس بیمه شده است و حق الناس سازمانی است که در این نهفته است. ما هر سه نوع را داریم نگاه می‌کنیم. هدف دیگری که به دنبال آن هستیم، یک روش برد برد است که هم شرکای ما به حق­شان برسند و هم سازمان به منافع مطالباتی خود برسد. منافع مطالباتی سازمان هم منافع شخصی نیست؛ منافع اجتماعی است.

به خاطر نبود نظارت، حداقل حقوق برای کارکنان رد می‌شود

وقتی که ما از توسعه پایدار صحبت می‌کنیم، وقتی که از مسئولیت اجتماعی صحبت می‌کنیم، باید حق همه ذی‌نفعان در نظر گرفته شود. وقتی قراردادی منعقد می‌شود، خانم ساعی بزرگوار در مجلس تشریف دارند. به هر حال بیش از من احاطه به کار دارند. بحثی که پیش می­آید، بحث مسئولیت اجتماعی است. بحثی که قراردادی که بزرگواران و افراد مقاطعه‌کار با واگذارندگان کار می‌بندند و این­جا دو سر قضیه هستند ولی ضلع سوم نیستند، بیمه‌شدگانند. بعضاً ما می‌بینیم قراردادی منعقد شده است؛ چون بحث نظارتی در آن نبوده، حقوق پرسنل با حد­اقل رد شده است. خیلی شکایت‌هایی که هم اکنون ما در ادارات کار مخصوصاً در هیأت‌های حل اختلاف و هیأت‌های تشخیص داریم، این است که می‌گویند حق بیمه من در قرارداد ارسال و پرداخت نشده است.

امروز ما باید بگوییم که همه ما وابسته به جامعه‌ای هستیم که واقعاً با کمترین امکانات، بیشترین ارمغان‌ها را برای ما بیاورند. ما ممنون جامعه کارفرمایی هستیم که با کارآفرینی خودشان به هر حال خیلی از معضلات کشور ما را حل کرده‌اند. من دست این بزرگواران را می‌بوسم و همچنان هم دست همان کارگری را می‌بوسم که پیامبر بزرگوار ما فرمایش دارد که قبل از این­که عرق او ریخته شود مزد او داده شود.

الکترونیکی شدن فرآیندها، حلال بسیاری از مشکلات است

حالا در قراردادهایی که آقای میربلوک بزرگوار اشاره کرده‌اند، ماده سی و هشتی که شما بزرگوار فرمودید، ماده ۳۸ تعهدات پیمانکار به واگذارنده کار به سازمان را مشخص می‌کند که سازمان چه وظایفی دارد، پیمانکار چه وظایفی دارد و واگذارنده کار چه وظایفی دارد. ما در این راستا نشستیم با خرد جمعی، حداقل سه موضوع را دستور کار خود در سازمان قرار دادیم؛ رعایت حق الناس، افزایش اعتماد عمومی و رویکرد الکترونیکی برای رسیدن به دولت الکترونیک. اگر IT شکل بگیرد، یقیناً فضای زمان و مکان شکسته خواهد شد و خیلی معضلات را دیگر نخواهیم دید.

در سال حمایت از کالای ایرانی، برای جرایم بخشودگی در نظر گرفتیم

وقتی که این قرارداد به مناقصه گذاشته می‌شود، مناقصه‌گذار در قرارداد چه چیزی را می‌بیند؟ نسبت کاری که می‌خواهد انجام شود و نسبت دستمزدی که در این کار نهفته است. آیا واقعاً همه دستمزد­ها ارسال و پرداخت می‌شود؟ بعضاً ما الآن همین امسالی که هست دو ماده آوردیم. یکی الان همین عید امسال با توجه به منویات مقام معظم رهبری که سال حمایت از کالای تولید داخلی بود ما آمدیم بخشودگی جرایم را گذاشتیم و چقدر سعی کردیم که دوباره این تمدید شود و الحمدلله این تمدید شد و تا تیر ماه ادامه خواهد داشت. بخش­نامه آن هم صادر شده است.

اجازه دادیم کارفرمایان به بدهی‌های قطعی شده هم اعتراض کنند

مسئله دوم: علی‌رغم پیگیری‌هایی که ما داشتیم و خانم ساعی بزرگوار می‌دانند که چقدر از منابع سازمان را زیر سؤال می‌برد، ما آمدیم ماده ۱۶ آیین‌نامه هیأت‌های تشخیص مطالبات را امسال گذاشتیم. از امسال هم اجرایی شده است. ماده ۱۶ آیین‌نامه هیأت‌های تشخیص مطالبات، دیگر چیزی نیست که عین ماده ۴۲ اعتراض داشته باشد. ما حتی گفتیم بدهی‌هایی که کارفرما به آن اعتراض کرده، در هیأت‌های بدوی مورد رسیدگی قرار گرفته و در هیأت‌های تجدید نظر قطعی شده است، دوباره کارفرمایان محترم می‌توانند مدارک و مستنداتی که دارند به بدهی قطعی سازمان اعتراض کنند.

ممکن است تامین اجتماعی مرتکب ظلم‌هایی هم شده باشد

بزرگواران فرمودند که ظلم‌هایی از سوی تامین اجتماعی صورت گرفته است. ما خیلی از ظلم‌هایی که شده، ممکن است واقعاً ظلم هم شده باشد، می‌پذیریم. به هر حال املای نا­نوشته بیست است. املایی که نوشته است ممکن است غلط داشته باشد. الآن قراردادهایی که بزرگواران فرمایش کرده‌اند که ۱۶.۶۷ درصد، ۷.۸ درصد، پرسش برخی این است که این پول حق الناس است و شما از کجا می‌گیرید و کجا خرج می‌کنید؟ به هر حال ما باید وارد قضیه شویم.

وضعیت تامین اجتماعی شاید آرمانی نباشد اما کارهای خوبی هم انجام داده

وقتی که مناقصه‌گذار، این مقاطعه‌کار، این پیمان را وقتی که به مناقصه می‌گذارد، خیلی چیزها را می‌بیند. قراردادهایی که دستمزد با مصالح است، هفتاد و چهار درصد قرارداد را اصلاً در نظر نمی‌گیریم. یعنی بیست و شش درصد قرارداد مورد محاسبه قرار می‌گیرد. چرا تأمین اجتماعی بنیانگذاری شد؟ تأمین اجتماعی وقتی به وجود آمد که در جنگ نابرابر قدرت گرفتن، کارگران زیر پا له شدند. اعتراض کردند رنسانسی به وجود آمد، بزرگوارانی مثل سن سیمون و امثالهم نشستند به هر حال با باورهای جدید به خاطر این که حق کارگر هم در تولید دیده شود و این تأمین اجتماعی بنیانگذاری شد و شاید امروز به معنی آرمانی‌ای که ما نگاه می‌کنیم انجام نشده ولی خیلی اتفاق‌ها هم افتاده است.

مدارس غیر انتفاعی را از پرداخت حق بیمه معلمین معاف کردیم

من الآن به صراحت خدمت شما عرض کنم. ما در قالب قرارداد معلمین غیرانتفاعی را ندیدیم. گفتیم آقای مدارسین محترم خصوصی کشور شما معلمین خودتان را بیمه کنید. خانم ساعی بزرگوار در مجلس هستند. اشراف دارند. پارسال بیست و چهار هزار معلم شکایت کردند که لیست حق بیمه ما توسط مدارس ارسال و پرداخت نشده است. این یک نمونه.

واگذاری مدیریت تامین اجتماعی به کارفرمایان و بیمه‌شدگان خوب است اما نظارت نباید فراموش شود

من ممنون برادر ما آقای میربلوک بزرگوار هستم فرمایش جالبی داشتند. گفتند از خانم ساعی و دیگر تصمیم‌سازان می‌خواهیم که مدیریت اصلی صندوق با بنیانگذاران آن­ها (کارفرمایان و بیمه‌شدگان) باشد. بله این حرف خوبی است. ولی در اینجا ما باید یک حق نظارتی را هم در نظر بگیریم. ماده ۱۴۸ قانون کار را ببینید. کارگر رفته در هیأت‌های حل اختلاف نشسته است؛ می‌گوید حق بیمه من در قرارداد ارسال و پرداخت نشده است.

در حادثه معدن یورت و پلاسکو، تامین اجتماعی دست خانواده‌های قربانیان را گرفت

من اسم شرکت‌ها نمی‌توانم مطرح کنم ولی سه چهار تا از شرکت‌های صاحب دانش ما آمدند کاری کردند که از دوستان ما که معمولاً در همین مؤسسات دانش‌بنیان بودند همه از این روشنفکران، جوانانی بودند که واقعاً می‌خواستند برای ارتقای علمی این کشور کار کنند. می‌گوید من الآن هفده سال یا چهارده سال یا پانزده سال یا سیزده سال دارم در فلان دانشگاه کار می‌کنم. لیست حق بیمه‌ای از من ارسال و پرداخت نمی‌شود. چه کسی می‌آید شکایت می‌کند؟ خانم او می‌آید شکایت می‌کند. می‌گوید نمی‌خواهم دیگر شوهرم این­جا کار کند. در معدن یورت و همین پلاسکو چند نفر افرادی که می‌بایست بیمه باشند، بیمه نبودند و دیدیم چطور خانواده‌های آن­ها آمدند در سازمان به هر حال به عنوان یک متولی خدماتی کشوری دست این­ها را گرفت.

اصناف، نمایندگانی به هیأت‌ها می‌فرستند که تخصصی ندارند

آقای حمزه‌لویی فرمایش جالبی داشتند. برخلاف دوست عزیز ما آقای میربلوک که ما پارسال فقط بیست و پنج جلسه با عنوان جلسه هم‌اندیشی با دوستان خود در اتاق بازرگانی، اتاق تعاون و اتاق اصناف و حتی دیروز ما مهمان دوستانمان در اتحادیه‌های خدمات کشوری بودیم. اینها فرمایش می‌کردند که چرا ما نباید در هیأت‌ها بیاییم؟ گفتم: آقا! شما برای ما نامه بنویسید ما شما را هم به هیأت‌ها خواهیم آورد. گفت: ما حق حضوری که می‌خواهند به ما بدهند، بدون این که از ما بپرسند ما صاحب دو میلیون و پانصد هزار کارگر هستیم. یعنی دو میلیون و پانصد هزار کارگر زیر نظر ما هستند ولی ما یک نماینده در هیأت‌ها نداریم. نمایندگانی را برای ما در هیأت‌ها می‌فرستند که تخصصی نیستند.

انحصار بیمه‌ها مربوط به قانون است

مورد دیگری که بزرگوار ما آقای فرهادی در خصوص انحصار بیمه‌ها گفتند. بیمه البرز، حافظ. من الآن خودم پریروز رفتم ماشین خود را بیمه کنم. و هر سال هم دارم الحمدلله بیمه می‌کنم؛ چون رانندگی‌ام خوب نیست، تا امروز هم یک تصادف نکرده‌ام. دیروز صراحتاً از من یک میلیون و هفتصد هزار تومان گرفتند. گفتم بزرگواران این یک میلیون و هفتصد هزار تومان چه شده است؟ من که الآن ده سال، یازده سال است که تصادفی نکردم. این پول کجاها خرج می‌شود و بیمه هم اگر انحصار این باشد، قانون یکی است. فقط سازمان عوض شده است. پس این­جا هم ما حق انتخاب نداریم. یعنی بیمه آسیا همان قانون است بیمه البرز هم همان قانون، حافظ هم همان قانون است. همان را دارند می‌گیرند و تعهداتی هم نمی‌دهند.

با حذف ماده ۴۱ تامین اجتماعی، کارگران معترض می‌شود

این ماده ۴۱ مصوبه قبل از انقلاب است. یک نظارت نصف و نیمه‌ای ایجاد کرده و­ این معضلات را هم داریم. اگر خدای ناکرده ماده ۴۱ فردا برداشته شود، دیگر از این به بعد چالشگران اجتماعی به جای صد هزار نفر نه، یقیناً دیگر خانم ساعی بزرگوار در مجلس نخواهند نشست. یعنی کارگرها دور و بر مجلس را احاطه کردند که آقا! حق ما را از کی گرفتید به کی دادید؟ این به عنوان یک حق نظارتی است.

موضوع تنقیح و ترخیص بخشنامه‌ها را شروع کردیم

ما الآن خیلی پیمان‌ها داریم اصلاً حق بیمه از آن­ها نمی‌گیریم. الآن قرارداد­های IT هست، الآن این قرارداد استادمان را من حتماً نگاه می‌کنم. قراردادی که پژوهشی باشد، قراردادی که با مصالح باشد، قراردادی که در آن تجهیزات نهفته باشد و قراردادی که خرید کالا باشد حق بیمه ندارد. و من این را خدمت شما عرض کنم. به هر حال تغییرات یک روزه حاصل نمی‌شود. من این را هم بگویم که از پارسال تا امسال بحث تنقیح و ترخیص بخشنامه‌ها را شروع کردیم.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: