۲۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۷
مدیرعامل توانیر:

اقتصاد یارانه‌ای نمی‌تواند چالش‌های صنعت برق را برطرف کند

کردی: این روزها اهمیت مسئله اقتصاد برق بیش از پیش خود را نشان می‌دهد اما باید اذعان کرد که یک اقتصاد یارانه‌ای که دچار معضل و مشکلاتی است چالش‌های صنعت برق را نمی‌تواند برطرف کند پس باید گفت صنعت برق با این گردش مالی که دارد مانع ایجاد هرگونه تغییر می‌شود. باید گفت که در شرایط فعلی ساماندهی اقتصاد صنعت برق از الزامات این صنعت است.

به گزارش عیارآنلاین، آرش کردی در دوازدهمین همایش بین‌المللی انرژی با بیان اینکه ایران رتبه ۱۸ مصرف برق در دنیا را دارد، گفت: این روزها اهمیت مسئله اقتصاد برق بیش از پیش خود را نشان می‌دهد اما باید اذعان کرد که یک اقتصاد یارانه‌ای که دچار معضل و مشکلاتی است چالش‌های صنعت برق را نمی‌تواند برطرف کند پس باید گفت صنعت برق با این گردش مالی که دارد مانع ایجاد هرگونه تغییر می‌شود.

وی افزود: باید گفت که در شرایط فعلی ساماندهی اقتصاد صنعت برق از الزامات این صنعت است.

کردی با تأکید براینکه از سال ۸۸ تاکنون بیش از ۲۶ هزار میلیارد تومان صنعت در بخش جاری دچار مشکل مالی شده است، اضافه کرد: برای حل مشکلات مالی باید این عدم توازن اقتصادی اصلاح شود پس قبل از هرگونه اقدام فنی در صنعت برق باید ابتدا به اقتصاد برق توجه شود.

مدیرعامل توانیر خاطرنشان کرد: بحث مقابله با بدمصرفی و مدیریت مصرف موضوعی است که این روزها در صنعت برق مورد توجه و تأکید قرار گرفته چرا که اگر سال گذشته چهار هزار مگاوات مدیریت مصرف برق صورت گرفت لازم است که امسال بیش از شش هزار مگاوات مدیریت مصرف انجام شود. پس اهمیت مسئله اقتصاد برق نشان می‌دهد که با حل این مشکل چالش‌های صنعت برق نیز تا حدودی مرتفع خواهد شد.

کردی با این عنوان که وضعیت صنعت برق ایران دارای رتبه‌های برتر در صنعت کشور است، گفت:  ایران از نظر ظرفیت نصب شده در دنیا چهاردهم و در بین کشورهای منطقه رتبه نخست را دارد پس باید با توجه به ماهیت و قابلیت این صنعت صراحتاً گفت که صنعت برق جایگاه بالایی نسبت به سایر انرژی‌ها را دارد پس باید توجه ویژه‌ای به صنعت برق شود.

به گفته وی، در حال حاضر ۹۹.۹۷ درصد مردم ایران از نعمت برق برخوردارند این در حالی است که یک میلیارد نفر در دنیا از نعمت برق بی‌بهره‌اند.

کردی خاطرنشان کرد: ۱۶ سال است که شبکه برق کشور پایدار بوده و همین مسئله نشانگر این است که شاخص‌های بسیار بالا و فنی خوبی در صنعت برق ایران وجود دارد.

منبع: فارس

برچسب‌ها:

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: