رئیس مرکز توسعه درمانی سازمان بهزیستی:

طبق قانون صدور مجوز مراکز مشاوره ازدواج با سازمان بهزیستی است

رئیس مرکز توسعه درمانی و پیشگیری اعتیاد سازمان بهزیستی کشور از آغاز رایزنی این سازمان با وزارت ورزش و جوانان برای یکسان سازی صدور مجوز مراکز مشاوره ازدواج از سوی سازمان بهزیستی خبر داد.

به گزارش عیارآنلاین، فاطمه عباسی با بیان این که صدور مجوز مراکز مشاوره و ازدواج بر اساس قانون ششم توسعه با سازمان بهزیستی است گفت: جلسه ای با معاونت سازماندهی امور جوانان برگزار شده است تا مراکز مشاوره زیر مجموعه این معاونت  مجوز خود را از سازمان بهزیستی دریافت کنند.

وی با بیان این که سازمان بهزیستی در حال رایزنی با معاونت ساماندهی امور جوانان در مورد این موضوع است افزود: مراکز مشاوره سازمان‌های  دیگری نظیر بنیاد شهید نیز مجوز خود را از سازمان بهزیستی دریافت کرده‌اند و این سازمان بر فعالیت آنها نظارت می کند.

رئیس مرکز توسعه درمانی و پیشگیری اعتیاد سازمان بهزیستی کشور با اشاره به این که تفاهم نامه سازمان بهزیستی با معاونت ساماندهی امور جوانان هنوز به طور کامل منعقد نشده است گفت: یکسان سازی صدور مجوز فعالیت این مراکز باعث می‌شود تا از پراکندگی در شیوه اجرا و پروتکل‌های درمانی پیشگیری  شود و سازمان بهزیستی بتواند به شکل یکسان بر عملکرد این مراکز نظارت داشته باشد.

عباسی با اشاره به اختصاص یارانه مشاوره به سه دهک پایین اقتصادی تصریح کرد: در صورتی که سامانه  مربوط به یارانه مشاورهای فعالیت خود را آغاز کند، موسساتی که به این سامانه متصل هستند این یارانه را دریافت می کنند و به این ترتیب مراجعه کنندگان سه دهک پایین اقتصادی نیز می توانند از این یارانه بهره‌مند شوند.

منبع: ایسنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: