وزیر راه و شهرسازی:

اقدامی برای تامین مالی تولید واگن به وسیله انتشار صکوک اجاره صورت گرفته است

وزیر راه و شهرسازی حضور شرکت‌هایی از کشورهای چین، روسیه، ترکیه، آلمان، اسپانیا و ایتالیا را در ششمین نمایشگاه بین‌المللی حمل‌ونقل ریلی، تجهیزات، خدمات و صنایع وابسته نشانگر تداوم همکاری ایران با شرکای اقتصادی در قالب برجام دانست.

به گزارش عیارآنلاین، عباس آخوندی پس از افتتاح ششمین نمایشگاه بین‌المللی حمل‌ونقل ریلی، تجهیزات، خدمات و صنایع وابسته ، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این نمایشگاه در شرایط خاص سیاسی و اقتصادی بین‌المللی علی‌رقم تمامی شرایط سخت برگزار شد.
وی افزود: با توجه به سیاست‌های خردمندانه مقام معظم رهبری و اقدامات بسیار خوب دولت، همچنین دیپلماسی اقتصادی که در دست اقدام قرار دارد، شاهد حضور ۱۸ شرکت خارجی در ششمین نمایشگاه بین‌المللی حمل ونقل ریلی در تهران هستیم.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به حضور شرکت‌هایی از کشورهای چین، روسیه، ترکیه، آلمان، اسپانیا و ایتالیا بیان داشت: حضور این شرکت‌ها نشان می‌دهد که ما همچنان می‌توانیم بر روی ادامه برجام با هماهنگی و همکاری شرکای اقتصادی خود، فعالیت‌های خود را ادامه دهیم و علی رقم تمام فشارهای اقتصادی از جانب آمریکا با انجام تعهدات خود، کارها را پیش ببریم.
وی با بیان اینکه در این نمایشگاه یک اقدام ابتکاری جدید صورت گرفته است گفت: این اقدام مبنی بر انتشار صکوک اجاره به مبلغ ۱۰۵ میلیارد تومان برای تولید ۵۰ لکوموتیو برای یک شرکت صددرصد خصوصی (البرز نیرو) با تضمین شرکت راه‌آهن توسط شرکت واگن پارس بیانگر این است که علی رقم تنگناهای مالی ما می‌توانیم راه‌های دیگری پیدا کنیم.
آخوندی در ادامه از رونمایی یک شرکت دانش بنیان در نمایشگاه بین‌المللی حمل‌ونقل ریلی، تجهیزات، خدمات و صنایع وابسته خبر داد و گفت: این شرکت می‌تواند تست‌های خرابی بخش زیرسازی راه آهن را انجام دهد که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.
وی افزود: همچنین به منظور حمایت از تولید موتور دیزل ملی که توسط وزارت دفاع به مرحله تولید رسیده است، ۱۰ دستگاه از این محصول توسط وزارت راه و شهرسازی خریداری شد تا مورد توجه شرکت‌های خصوصی قرار بگیرد.
این عضو کابینه دولت دوازدهم از بهره‌برداری ۱۰۰ واگن باری که قرارداد آن در سال گذشته منعقد شده بود خبر داد و گفت: شرکت طرف قرارداد آمادگی خود را برای عق قرارداد جدید اعلام کرده است.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به حضور ۹۰ شرکت خارجی و ۲۰۰ شرکت داخلی در ششمین نمایشگاه بین‌المللی حمل‌ونقل ریلی، تجهیزات، خدمات و صنایع وابسته خاطرنشان کرد: حضور ۲۹ شرکت در این نمایشگاه حاکی از زنده و پویا بودن آن است و ما به آینده صنعت ریلی خوشبین هستیم. البته در پایان این نمایشگاه یک گزارش کامل از قراردادهای منعقد شده در طول دوره برگزاری ارائه خواهد شد.

​منبع: وزارت راه و شهرسازی

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: