مسئول دبیرخانه تقسیم کار ملی بهزیستی:

۸ برنامه جامع برای کنترل و کاهش طلاق تدوین شده است

مسئول دبیرخانه تقسیم کار ملی بهزیستی از تدوین ۸ برنامه جامع در راستای کنترل و کاهش طلاق در قالب برنامه ششم توسعه خبر داد.

به گزارش عیارآنلاین، اردشیر بهرامی با اشاره به اقدامات بهزیستی در راستای طرح کاهش طلاق گفت: مبنای اصلی ما درباره کاهش آسیب‌های اجتماعی، دغدغه و تأکید رهبری در آسیب‌های اجتماعی است. در برنامه ششم توسعه نیز مبنای قانون این است که سالانه ۵ درصد آسیب‌های اجتماعی کاهش یابد که طلاق نیز یکی از این آسیب‌هاست.

وی با اشاره به روند رو به رشد طلاق در استان تهران گفت: ۵۰ درصد طلاق‌ها در پنج سال اول زندگی صورت می‌گیرد. سعی کردیم برنامه بهزیستی در زمینه کاهش طلاق را برای ۵ سال اول زندگی زوجین قرار دهیم و علاوه بر این آموزش‌های پیش از ازدواج را تعیین کنیم که این آموزش‌ها اثربخش باشد.

بهرامی در ادامه با بیان اینکه ۱۹ دستگاه همکار و معین در اجرای برنامه کنترل و کاهش طلاق با بهزیستی همکاری می‌کنند، افزود: همچنین در سازمان بهزیستی ۸ برنامه جامع برای کنترل و کاهش طلاق در برنامه ششم توسعه تعریف شده است که طبق این برنامه، سهم دستگاه‌ها و تکلیف وزارتخانه‌ها مشخص شده است. به عنوان نمونه آموزش و پرورش موطف است که آموزش‌های پیش از ازدواج را در سنین ۱۶ تا ۱۸ سال در مدارس داشته باشد و دانشگاه‌های استان تهران نیز آموزش‌ها را به ۹۳۸ هزار دانشجو از سوی ۳۸۵ مشاور و مدرس دانشگاهی ارائه دهند.

منبع: پانا

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: