رئیس کمیسیون عمران مجلس:

ضعف مالی عامل اختلال در تولید واگن و ریل است

رئیس کمیسیون عمران مجلس علت اختلال در تولید ریل و واگن در سال‌های اخیر را ضعف مالی واحد‌های تولیدی برشمرد و بر لزوم ارائه تسهیلات از سوی دولت تأکید کرد.

به گزارش عیارآنلاین، محمد رضا رضایی‌کوچی گفت: ضعف مالی واحدهای تولیدکننده در سال‌های اخیر روند تولید ریل و واگن را در کشور با اختلال مواجه کرده است.

او به ارائه تسهیلات ارزان به واحدهای تولیدی اشاره کرد و گفت: حمایت مالی دولت از این نوع واحدهای تولیدکننده می‌تواند در بازیابی توان آن‌ها برای تولید بهتر و بیشتر موثر باشد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: متأسفانه تسهیلات ارزان‌قیمت بانکی نیز در حال حاضر با مشقت‌های بسیاری به دست تولید می‌رسد که این نیز خود مشکلی بر مشکلات پیش روی اقتصاد است.

رضایی‌کوچی گفت: ضعف تأمین سرمایه در گردش برای واحدهای تولید ریل و واگن  حجم تولید محصول  این واحدها را به‌شدت کاهش داده است.

به گزارش خانه ملت، او گفت: در صورت لزوم دولت حتی باید پیشنهاد برداشت از صندوق توسعه ملی برای به حرکت درآوردن چرخ تولید را ارائه کند.

رئیس کمیسیون عمران مجلس تأکید کرد: تولید ریل و واگن ضمن نوسازی ناوگان ریلی کشور می‌تواند درآمدزایی خوبی نیز برای کشور داشته باشد.

منبع: تین نیوز

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: