عملکرد اصلی بانک مسکن فروش اقساطی واحدهای مسکن مهر است

بانک مسکن طی دو ماه اول امسال برای بیش از ۸ هزار مسکن مهر، کارت قسط صادر کرد.

به گزارش عیارآنلاین، به دنبال تاکید ویژه دولت برای تکمیل و تحویل تمامی واحدهای مسکونی پیش بینی شده در قالب طرح مسکن مهر تا پایان دولت دوازدهم، مدیر عامل بانک مسکن نیز بر شتاب پرداخت تسهیلات مسکن مهر تاکید ویژه ای داشته است. از این رو قرار است تا پایان پرونده طرح مسکن مهر ، بانک مسکن به همراه دولت از این طرح حمایت مالی ویژه ­ای انجام دهد. در این میان عملکرد اصلی بانک مسکن به عنوان تنها بانک عامل فعال در پرداخت تسهیلات به پرونده مسکن مهر ، علاوه بر پرداخت تسهیلات به متقاضیان این طرح، فروش اقساطی این واحدها است. انجام به موقع عملیات فروش اقساطی واحدهای مسکن مهر از آن نظر اهمیت دارد که بانک مسکن مطابق مصوبات شورای پول و اعتبار و بانک مرکزی، با منابع حاصل از بازپرداخت تسهیلات مسکن مهر، اعتبار مورد نیاز برای پرداخت تسهیلات به باقی مانده پروژه های مسکن مهر و همچنین تعادل بخشی به منابع و مصارف صندوق پس انداز مسکن یکم را تامین می کند. بنابراین واحدهای مسکونی که در قالب این طرح کار ساخت و ساز آنها تمام و تکمیل می شود و به آنها اجازه افتتاح و بهره برداری داده می شود پیش از بهره برداری از واحد مسکونی باید عملیات فروش اقساطی توسط بانک مسکن انجام شود.

در قالب عملیات فروش اقساطی بانک مسکن، کارت قسط برای مالکان واحدها صادر می شود تا تسهیلات ساخت داده شده به واحدها به صورت ماهانه، در قالب پرداخت قسط از جانب تحویل گیرندگان (متقاضیان واجد شرایط) انجام شود.

در این راستا تازه ترین گزارش عملکرد بانک مسکن مربوط به تعداد واحدهای فروش اقساطی شده طرح مسکن مهر (سهم الشرکه) از ابتدای سال ۹۷ تا پایان اردیبهشت ماه نشان می دهد در این بازه زمانی تعداد ۸ هزار و ۶۸۵ واحد مسکن مهر فروش اقساطی شده اند. در این میان بیشترین تعداد واحدهای مسکن مهر که در این مدت فروش اقساطی شده اند به استان تهران و معادل ۲ هزار و ۱۲۸ واحد مربوط می شود.

پس از استان تهران نیز، به ترتیب استان آذربایجان شرقی با تعداد ۵۲۸ واحد، استان خراسان رضوی و استان فارس هر کدام با تعداد ۴۷۵ واحد و استان کردستان با ۴۳۲ واحد در رتبه های بعدی قرار گرفته اند.

گزارش عملکرد بانک مسکن در قالب تامین مالی طرح مسکن نشان می­ دهد: برای حدود ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار واحد مسکونی معرفی شده ، بانک مسکن براساس واحدهای معرفی شده، متعهد به پرداخت ۵۳ هزار و ۱۰۴ میلیارد و ۴۳ میلیون تومان تسهیلات شده است که از این رقم تا پایان دومین ماه سال جاری رقمی معادل ۵۲ هزار و ۹۱۶ میلیارد و ۱۵۳ میلیون تومان پرداخت شده است. از این رقم حدود ۱۰ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به حدود نیم میلیون واحد مسکونی طرح مسکن مهر در استان تهران پرداخت شده است.

تسهیلات پرداخت شده به واحدهای مسکن مهر در استان خراسان رضوی نیز حدود ۳ هزار و ۴۴۴ میلیارد تومان، استان اصفهان حدود ۳ هزار و ۲۹۳ میلیارد تومان و استان فارس نیز در حدود ۲ هزار ۷۹۶ میلیارد تومان تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری بوده است.

به گزارش هیبنا، بانک مسکن تا کنون برای بیش از یک میلیون و ۸۲۰ هزار واحد مسکونی مهر ساخته شده در کشور، کارت قسط و عملیات فروش اقساطی را انجام داده است.

منبع:هیبنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: