نماینده مردم زاهدان در گفت‌وگو با عیارآنلاین عنوان کرد:

درخواست نمایندگان از آستان قدس برای ساخت محور ریلی چابهار ـ سرخس

شهریاری پیرامون راهکار پیشنهادی خود برای تامین مالی پروژه چابهار-سرخس گفت: با توجه به شرایط فعلی کشور  ورود آستان قدس رضوی برای تامین مالی این خط ریلی با مشارکت مالی مردم، اقدامی خوبی است. در همین راستا درخواست ورود آستان به این پروژه را داده‌ایم. به اعتقاد ما آستان قدس قطعاً می‌تواند این پروژه را به سرانجام رساند. امیدوار هستیم آستان قدس حداقل ۲ خراسان را پوشش دهد.

حسینعلی شهریاری، نماینده مردم زاهدان در گفت‌وگو با پایگاه خبری-تحلیلی عیارآنلاین، پیرامون پروژه اتصال ریلی چابهار به سرخس گفت: این طرح از دولت آقای احمدی‌نژاد شروع‌شده است ولی به دلیل اینکه منابع مالی لازم برای آن پیش‌بینی‌نشده و تلاشی هم در جهت استفاده  از فاینانس خارجی صورت نگرفته است، مسکوت مانده و دارای پیشرفت بسیاری کندی است.

وی ادامه داد: تکمیل این کرویدور ریلی ضرورت دارد. اتصال ایران به کشورهای آسیای میانه و به دنبال آن درآمدهای حاصل از ترانزیت کالا ازجمله مزایای کریدور ریلی چابهار به سرخس است.

نماینده مردم زاهدان با اشاره به  احداث بندر چابهار گفت: با توجه به احداث بندر چابهار که در حال حاضر میزان جابه‌جایی بار در آن به ۸ میلیون تن رسیده است، می‌توان نتیجه گرفت تکمیل خط ریلی چابهار به سرخس می‌تواند میزان بار جابه‌جاشده را افزایش دهد. این کریدور از لحاظ مسافری هم دارای مزیت‌های است.

شهریاری بابیان اینکه شرق کشور دارای پتانسیل‌های فراوان است گفت: ظرفیت صادرات و ترانزیت به کشورهای همسایه، معادن فراوان، فراهم شدن شرایطی برای آبادانی شرق کشور و به دنبال آن ایجاد امنیت ازجمله پتانسیل‌های این منطقه است که رسیدن به آن در گرو تکمیل خط ریلی چابهار به سرخس است.

عضو مجمع نمایندگان شرق کشور پیرامون راهکار پیشنهادی خود برای تأمین منابع مالی پروژه چابهار-سرخس گفت: با توجه به شرایط فعلی کشور ورود آستان قدس رضوی برای تامین مالی این خط ریلی با مشارکت مالی مردم، اقدامی خوبی است. در همین راستا درخواست ورود آستان به این پروژه را داده‌ایم.

وی ادامه داد: به اعتقاد ما آستان قدس قطعاً می‌تواند این پروژه را به سرانجام رساند. امیدوار هستیم آستان قدس حداقل ۲ خراسان را پوشش دهد.

شهریاری در پایان تصریح کرد: نماینده‌های استان دائماً درحال پیگیری این موضوع هستند درحال حاضر قرارگاه خاتم انبیا کار پیمانکاری این پروژه را انجام می‌دهد ولی دارای پیشرفت کندی هستند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: