۲۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۳۶
رئیس انجمن مرغداران گوشتی:

به دلیل افزایش بی‌رویه قیمت کنجاله سویا و ذرت،خطر افزایش قیمت مرغ تا مرز ۱۵هزارتومان وجود دارد

رئیس انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی گفت: به دلیل افزایش بی‌رویه قیمت کنجاله سویا و ذرت، خطر کاهش جوجه‌ریزی توسط مرغداری‌ها و افزایش قیمت مرغ تا مرز ۱۵ هزار تومان وجود دارد و دولت باید فکری به حال تولید کند.

به گزارش عیارآنلاین، محمد یوسفی در مورد‌ آ‌خرین وضعیت رسیدگی به اعتراضات مرغداران اظهار داشت: با توجه به اعتراضاتی که صورت گرفته، مسئولان قول داده بودند که بعد از تعطیلات به موضوع رسیدگی کنند تا مرغداران از این وضعیت نجات پیدا کنند، اما تا این لحظه هیچ گونه تصمیمی به ما اعلام نشده است.

وی در پاسخ به اینکه قیمت مرغ ظاهراً طی چند روز اخیر ۵۰۰ تومان در هر کیلوگرم گران شده، با رد این موضوع تصریح کرد: با توجه به هزینه‌های جانبی، اکنون باید قیمت هر کیلوگرم مرغ ۹۵۰۰ تا ۱۰ هزار تومان باشد، اما شاهدیم که در سازمان میادین و تره‌بار که ملاک اصلی توزیع مرغ است، هر کیلوگرم مرغ ۶۵۰۰ تومان به فروش می‌رسد و نباید اگر قیمت کمی افزایش یافت آن را گران دانست، بلکه با این هزینه‌ها قیمت بالای ۱۰هزار تومان را باید گران شدن مرغ نامید.

وی نسبت به افزایش قیمت مرغ تا مرز ۱۵ هزار تومان هشدار داد و گفت: اگر مسئولان فکری به حال وضعیت هزینه‌های سربار تولیدکنندگان مرغ نکنند، به مرور تولیدکنندگان از جوجه‌ریزی امتناع خواهند کرد و با کمبود عرضه قیمت مرغ تا مرز ۱۵ هزار تومان خواهد رفت.

رئیس انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی در مورد آخرین قیمت نهاده‌هایی مانند کنجاله سویا، ذرت و جوجه یک‌روزه هم گفت: وضعیت در مورد جوجه یک روزه به جایی رسیده است که قیمت هر عدد جوجه یک روزه از ۳ هزار تومان به ۴۰۰ تومان رسیده، چرا که کسی جوجه‌ریزی نمی‌کند و روز گذشته یکی از تولیدکنندگان جوجه یک‌روزه به دلیل آنکه نمی‌تواند تولید خود را نگه دارد حاضر شد در ازای پرداخت هزینه حمل، جوجه را به طور رایگان به یکی از استان‌ها ارسال کند که این خود یک فاجعه است.

یوسفی همچنین در مورد قیمت کنجاله سویا و ذرت هم گفت:‌ سال گذشته در همین زمان هر کیلوگرم ذرت ۸۲۰ تومان به تولیدکننده تحویل داده می‌شد، در حالی که اکنون به ۱۳۰۰ تومان رسیده و هر کیلو کنجاله سویا هم سال گذشته ۱۳۰۰ تومان بود که اکنون ۲۷۰۰ تومان به فروش می‌رسد.

وی در پاسخ به اینکه شرکت پشتیبانی امور دام مگر برای تنظیم بازار این دو نهاده را به نرخ مصوب دولتی توزیع نمی‌کند که او در پاسخ گفت:‌ این شرکت مقدار کمی از این دو نهاده را در بازار توزیع می‌کند که میزان آن این قدر نیست که بتواند قیمت را در بازار تنظیم کند.

منبع: فارس

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: