معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهوری با رئیس مجمع جهانی رهبران سیاسی زن ملاقات کرد

معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهوری با رئیس مجمع جهانی رهبران سیاسی زن ملاقات کرد. ابتکار با اشاره به حضور زنان در احزاب و نقش مهم آنان در جامعه مدنی گفت: زنان در عرصه سیاست ایران سابقه طولانی دارند و علاوه بر این در حوزه‌های محیط‌زیست، فقرزدایی، آموزش و حمایت‌های اجتماعی فعالیت می‌کنند. دیگر ملاقات معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده در لیتوانی با خانم دلفین او- عضو کمیته سیاست خارجی پارلمان فرانسه، خانم کمرالدین وزیر امور اجتماعی و محلی مالزی، خانم تولا هاتینن معاون پارلمان فنلاند و خانم آنا ماریا آندرس وزیر گفتگوهای بین‌المللی لهستان بود.

به گزارش عیارآنلاین، معاون رییس جمهور در ملاقات با خانم دالیا باسکیاته رئیس جمهور لیتوانی بر ضرورت حمایت از صلح و نیز توافق نامه برجام به عنوان یکی از مهم ترین دستاوردهای گفتگو و مذاکره برای حل مناقشات و بحران های منطقه ای اشاره کرد. معصومه ابتکار با تاکید بر نقش  محوری ایران در مبارزه با خشونت و افراطی گری در منطقه گفت: برخی اقدامات یک طرفه کشورها منجر به تضعیف مبارزه با تروریسم خواهد شد و در این مسیر اتحادیه اروپا می تواند با حفظ یکپارچگی خود در حمایت از برجام  نقش موثری ایفا نماید.

رئیس جمهور لیتوانی نیز با تاکید بر حمایت اروپا از برجام اظهار امیدواری کرد ایران از طریق تعاملات مثبت و سازنده مسیر همکاری ها را باز نگاه دارد.

معاون رییس جمهور همچنین در ملاقات با خانم ماری لوئیس پریکا رئیس جمهور مالتا بر ضرورت توجه به نقش آفرینی زنان در صلح و حفظ همبستگی و انسجام کشورها تاکید و ضمن برشمردن توانمندی های زنان ایرانی و دستاوردهای زنان در زمینه آموزش، ورزش و مشارکت احتماعی و حضور در جامعه مدنی، به اقدامات خاص دولت در حوزه توانمندسازی خانواده و زنان اشاره کرد.

خانم پریکا نیز با اظهار خرسندی از  دستاوردهای زنان گفت: زنان در همه جهان ورای فرهنگ، ملیت و مرزهای جغرافیایی دارای علقه های مشترک و حس صلح دوستی هستند. هرچند تبلیغات منفی علیه کشورها و دولت ها برخی رویکردهای منفی را تقویت می کند، ولی توسعه روابط دو جانبه فرصت خوبی برای ارتقا آگاهی جهانی در مورد پیشرفت های حوزه زنان در کشورها و تبادل تجارب و اقدامات است.

رییس جمهور مالتا در ادامه بر ضرورت توجه به نیازهای گروه های مختلف سنی زنان در نظام برنامه ریزی تاکید و گفت فاصله نسلی این نگرانی را ایجاد می کند که برنامه مناسب نیازهای گروه های سنی نباشد و این در حالی است که جوانان به عنوان پتانسیل اصلی توسعه باید در مرکز این توجهات قرار گیرند.

دکتر ابتکار در همین زمینه به ابتکار عمل معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده در  زمینه  گفتگوی بین نسلی و فرآیند اجرای آن اشاره کرد.

طرفین با تاکید مجدد بر نقش آفرینی زنان در صلح بر ضرورت توجه به زنان آسیب دیده از جنگ و خشونت طلبی در سراسر جهان و ضرورت همگرایی ملت ها در کاهش این تنش ها ملاقات را پایان دادند.

ملاقات با سیلوانا کوچ مهرین، رییس مجمع جهانی رهبران سیاسی زن

در این ملاقات خانم سیلوانا ضمن ابراز خرسندی از حضور دکتر ابتکار در این نشست، بر اهمیت مبادله ایده و ایجاد فرصت و گفتگو در میان رهبران سیاسی  برای حل موانع و چالش ها در حوزه زنان اشاره کرد.

وی با اشاره به برنامه تشویق دختران جوان برای حضور در عرصه مدیریت و راهبری گفت: در ماه اکتبر تلاش داریم تا نشست جهانی برای این موضوع باحضور دختران جوان از اقصی نقاط دنیا برگزار شود.

معاون رییس جمهور نیز با اشاره به حضور زنان در احزاب و  نقش مهم آنان در جامعه مدنی گفت: زنان در عرصه سیاست ایران سابقه طولانی دارند و علاوه بر این در حوزه های محیط زیست؛ فقرزدایی؛ آموزش و حمایت های اجتماعی  فعالیت می کنند.

رییس مجمع جهانی رهبران سیاسی زن با توضیح حوزه های مختلف کاری در دبیرخانه مجمع، بر اهمیت موضوع نقش زنان در صلح و امنیت و اختصاص یک محور دائمی به این موضوع و حضور رویکردها و دیدگاه های مختلف در این گفتگوها تاکید کرد.

در ادامه این دیدار، سیلوانا به مساله فناوری های نوین و شبکه های اجتماعی در ایجاد نگاه های نو و در عین حال بازتولید کلیشه ها و معصومه ابتکار به موضوع گفت و گوی نسلی و کاهش فرصت گفتگوها در عصر جدید دیجیتال و طرح ملی گفتگوی ملی خانواده در ایران اشاره کرد.

دیگر ملاقات های معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده در لیتوانی با خانم دلفین او- عضو کمیته سیاست خارجی پارلمان فرانسه، خانم کمرالدین وزیر امور اجتماعی و محلی مالزی، خانم تولا هاتینن معاون پارلمان فنلاند و خانم آنا ماریا آندرس وزیر گفتگوهای بین المللی لهستان بود.

منبع: معاونت زنان

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: