مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت:

تخلفات موضوع تجهیزات پزشکی کاملاً رصد می‌شود

مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: تخلفات مربوط به حوزه تجهیزات پزشکی آن طور که به دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور ابلاغ شده است، کاملاً رصد می شود و متخلفان به تعزیرات معرفی می شوند.

به گزارش عیارآنلاین، دکتر رضا مسائلی در آئین افتتاح شعبه تعزیرات حکومتی ویژه رسیدگی به تخلفات تجهیزات پزشکی که در اداره کل تجهیزات پزشکی انجام شد، با اشاره به وسعت حوزه تجهیزات پزشکی گفت: بیش از دو هزار و ۲۰۰ شرکت داخلی در حوزه تجهیزات پزشکی فعال اند و شش هزار و ۱۰۰ شرکت در همین زمینه در وزارت بهداشت به ثبت رسیده اند.
وی گفت: تعداد تجهیزات پزشکی ۲۷۰ هزار قلم است که در حوزه دارو کمتر از ۲۰ هزار قلم داریم و این موضوع وسعت تجهیزات پزشکی را نشان می دهد.
دکتر مسائلی با اشاره به اینکه در بخش تجهیزات پزشکی با عملکرد خوب شرکت های خصوصی به ویژه در دوران تحریم مواجه بوده ایم ، گفت : بر اساس گزارش دانشگاه های علوم پزشکی ما در تأمین برخی تجهیزات با اختلالات بسیار محدودی مواجه ایم اما برخی سودجویان از شرایط تحریم و همچنین دوران پس از برجام سوءاستفاده هایی کرده اند.
مدیر کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت گفت: در هر حال ما از تعزیرات درخواست کردیم که برای رسیدگی هرچه بهتر به این تخلفات شعبه ای را در اداره کل تجهیزات پزشکی دایر کند و تعامل میان ما و سازمان تعزیرات در این بخش قدم خوبی در انضباط بخشی در حوزه تجهیزات پزشکی خواهد بود.

منبع: صدا و سیما

برچسب‌ها:

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: