۲۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۵۴

نتانیاهو، عامل تشنگی فراگیر کودکان غزه / کاریکاتور

در سال ۲۰۱۷ میلادی، یونیسف هشدار داد که کودکان غزه با بحران کمبود آب سالم و تشنگی فراگیر مواجه هستند و علت آن نیز محاصره این منطقه توسط رژیم صهیونیستی است؛ حتی کار تا جایی پیش رفت که گروه بین المللی کمک به فلسطین (AHLC) که ۴۳ کشور عضو آن هستند، به خاطر همین شرایط ۴۵۶ میلیون یورو به غزه کمک کرد تا برای ساخت تاسیسات تصفیه آب اقدام شود.

به گزارش عیارآنلاین، اخیرا نتانیاهو نخست وزیر رژیم غاصب صهیونیستی ضمن ارسال پیام ویدیویی برای مردم ایران، اظهاراتی در خصوص بحران آب در ایران و اعلام آمادگی برای کمک به کودکان ایرانی داشته است.

این در صورتی است که محاصره نوار غزه بوسیله رژیم صهیونیستی تقریباً یک دهه به طول انجامیده و همین امر مشکلاتی را در زیرساخت‌های آبرسانی این منطقه ایجاد کرده است. سه جنگ اصلی این رژیم در غزه از سال ۲۰۰۸ تاکنون شرایط را وخیم‌تر کرده است. جنگنده‌های رژیم اشغالگر قدس، مخازن آب و خطوط لوله غزه را نابود کرده است.

به طوری که در سال ۲۰۱۷ میلادی صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) هشدار داد که کودکان غزه با بحران کمبود آب سالم و تشنگی فراگیر مواجه هستند و علت آن نیز محاصره این منطقه توسط رژیم صهیونیستی است؛ حتی کار تا جایی پیش رفت که گروه بین المللی کمک به فلسطین (AHLC) که ۴۳ کشور عضو آن هستند، به خاطر همین شرایط ۴۵۶ میلیون یورو به غزه کمک کرد تا برای ساخت تاسیسات تصفیه آب اقدام شود.

حالا عجیب است که نخست وزیر این رژیم با این وقاحت صحبت می کند و باید گفت نمی خواهد به منابع آبی مردم ایران کمک کنید، به همان غزه ای رحم کنید که هم مشکل آب شرب دارد و هم مشکل آب کشاورزی. به گونه ای که بسیاری از درختان زیتون در حال خشک شدن هستند.

 

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: