ایران و لیتوانی بر توسعه و گسترش همکاری‌ها تأکید کردند

معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با ویکتوراس پرانسکیتس رییس پارلمان لیتوانی و کستوتیس گلاوسکاس رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و لیتوانی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش عیارآنلاین،معصومه  ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده که برای شرکت در نشست رهبران سیاسی زن دنیا به ویلنیوس پایتخت لیتوانی سفر کرده، عصر پنج شنبه با ویکتوراس پرانسکیتس رییس پارلمان لیتوانی و کستوتیس گلاوسکاس رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و لیتوانی دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار که رامین مهمان پرست سفیر آکرودیته جمهوری اسلامی ایران در لیتوانی نیز حضور داشت طرفین توسعه مناسبات دو کشور در عرصه های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و همکاری های پارلمانی را مورد بحث و بررسی قرار دادند و پیشرفت های خود را در امور مربوط به زنان و خانواده تشریح کردند.

معصومه ابتکار در این دیدار همچنین با اشاره به  توافق هسته ای جمهوری اسلامی ایران موسوم به برجام و اهمیت آن که الگویی برای رسیدن به توافق از طریق مذاکره در عرصه بین المللی بوده، نسبت به اقدام ناخوش آیند خروج یک جانبه آمریکا ابراز نگرانی کرد و عواقب آن را که منجر به ایجاد مشکلات بیشتر برای منطقه و تمامی کشورها خواهد شد.

معاون رئیس جمهور همچنین بر نقش سازنده جمهوری اسلامی ایران در منطقه به ویژه در مبارزه با تروریسم و داعش تاکید کرد.

ابتکار با اشاره به تجربه تلخ جنگ معاصر تحمیلی به ایران از جامعه بین المللی خواست حق دفاع از خود را که ایران نیز حق خویش می داند محترم شمارد و بر اهمیت موضوع امنیت برای کلیه کشورها تاکید کرد.

در این دیدار مقامات پارلمانی لیتوانی با اشاره به لزوم استفاده از توان و پتانسیل های دو کشور در گسترش همکاری ها تاکید کردند که لیتوانی امنیت را موضوع مشترک همه کشورها می داند و بر همکاری های مشترک اصرار دارد.

رییس گروه دوستی پارلمانی لیتوانی و ایران نیز با اشاره به سفر سازنده چهار سال قبل خود به ایران، آمادگی اش را برای میزبانی گروه دوستی پارلمانی ایران و لیتوانی در شهر ویلنیوس اعلام کرد.

منبع: معاونت زنان

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: