مدیرکل بیمه سلامت استان گلستان:

اجرای نظام ارجاع الکترونیک فعلاً در صندوق بیمه روستائیان انجام می‌گیرد.

حسینی: در استان گلستان نظام ارجاع و پزشک خانواده از سال ۱۳۸۴ اجرا شد و آنچه اتفاق افتاده اجرای نظام ارجاع الکترونیک بود که فعلاً فقط در مورد روستائیان صورت می‌پذیرد.

به گزارش عیارآنلاین، دکتر محمد حسینی با اشاره به اهمیت اجرای طرح پزشک خانواده و نظام ارجاع در کشورمان اظهار داشت: در این استان نظام ارجاع و پزشک خانواده از سال ۱۳۸۴ اجرا شد تا آنچه اتفاق افتاد اجرای نظام ارجاع الکترونیک بود که فعلا فقط  در مورد روستائیان صورت می پذیرد.

وی افزود: هم اکنون پزشک خانواده و نظام ارجاع در ۱۳۸ مرکز روستایی و مراکز دهستان ها مستقر بوده و به مدیریت و درمان بیمه شدگان مشغول هستند.

مدیر کل بیمه سلامت استان گلستان گفت: به طور متوسط یک بیمار حدود ۸/۳ درصد بار در سال به پزشک مراجعه می کند.

دکتر حسینی با اشاره به بیماران خاص گفت: مردم باید بدانند هر کسی بیمار خاص نیست و مشمول صندوق بیماران خاص این سازمان نمی شود.

وی بیماران خاص را شامل بیماران تالاسمی، هموفیلی، دیالیزی، پیوند کلیه و ام اس دانست و اظهار داشت: بیماران سرطانی، بیماران عصبی و عضلانی و همچنین بیماران دیابتی جزو بیماران خاص نیستند و در زمره بیماران صعب العلاج قرار می گیرند.

این مقام مسئول تاکید کرد: در حال حاضر حدود یک هزار و ۴۱۶ نفر بیمار خاص تحت پوشش اداره کل بیمه سلامت گلستان هستند و هزینه های درمان آنان از طریق این اداره کل پرداخت می شود.

منبع: آی هینا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: