۱۷ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۲۲
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در گفت و گو با عیارآنلاین:

می‌توان با اجرای اقتصاد مقاومتی، موجب افزایش رضایت مردم شد

تابش گفت: ما باید در داخل هر چه می‌توانیم برای افزایش سطح اعتماد به حاکمیت، افزایش رضایت‌مندی مردم و رفع مشکلات معیشتی آن­ها کمر همت ببندیم. می توانیم از طریق پیگیری و اجرای اقتصاد مقاومتی، ترویج کالای ایرانی، سیاست‌هایی که رهبری فرمودند، سطح رضایت­مندی در داخل را بالا ببریم.

به گزارش عیارآنلاین، خروج آمریکا از برجام منجر به بروز واکنش‌هایی در سطح جامعه و مسئولین کشور در قوای مختلف شد. یکی از سوالاتی که پس از بی نتیجه ماندن برجام مطرح شد این بود که آیا خروج آمریکا از توافق و شکست برجام را می‌توان به معنی رسیدن کشور به بن بست تفسیر کرد؟ به همین خاطر عیارآنلاین در مصاحبه های متعدد با کارشناسان و مسئولین مختلف، نظرات آنان را در این باره جویا شده است.

محمدرضا تابش نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی درباره رویکردهای مختلف دولت‌های گذشته و فعلی (دور زدن تحریم و مذاکره) و راهکار صحیح مواجهه با تحریم نتایج آنها گفت: به نظر من این دیپلماسی خیلی نتایج و عواید خوبی داشت. امریکا طبق نظر ایران همه تحریم‌ها را امضا کرد و مکتوب به ما داد ولی متأسفانه روی کاغذ! چون سیستم مالی بانکی آمریکا قوی است، نگذاشت که شرکت‌های خصوصی و کشورهای دیگر در شکستن تحریم‌ها نقش‌آفرین باشند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی مواردی را به عنوان دستاوردهای برجام مطرح کرد و گفت: ولی جنبه موفقیت این دیپلماسی این است که قبل از برجام آمریکا و همه دنیا مقابل ما قرار داشتند الآن آمریکا خارج شد تنها منزوی یک رژیم صهیونیستی و دو تا کشور مرتجع منطقه با او هستند. همه اتحادیه اروپا و همه کشورهای دنیا در کنار ایران بر علیه آمریکا هستند.

وی درباره اقدامات لازم ایران برای مقابله با نقض عهد آمریکا در برجام و مقابله با تحریم‌های پیش رو گفت: ما باید در داخل هر چه می‌توانیم برای افزایش سطح اعتماد به حاکمیت، افزایش رضایت‌مندی مردم و رفع مشکلات معیشتی آن­ها کمر همت ببندیم. می توانیم از طریق پیگیری و اجرای اقتصاد مقاومتی، ترویج کالای ایرانی، سیاست‌هایی که رهبری فرمودند، سطح رضایت­مندی در داخل را بالا ببریم.

تابش در ادامه افزود: برای شکستن تحریم­ و همین تعاملات با اروپایی‌ها و چین و روسیه همانطور که آقای رئیس جمهور گفتند باید ادامه پیدا کند و همچنین سطح تنش با کشورهای منطقه را به هر نحوی شده باید پایین بیاوریم با رعایت آن سه اصل عزت، حکمت، مصلحت که سه اصل راهبردی است. جزء این راهی نداریم. در هر صورت ما باید به کشورهای منطقه که بازار و جمعیت خوبی دارند، تولیدات خود را صادر کنیم.

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: