سخنگوی کمیسیون عمران در گفت‌وگو با عیارآنلاین:

استفاده از ظرفیت صداوسیما برای حل مسائل حقوق و فرهنگی بافت‌های فرسوده

بدری با بیان اینکه توجه به مسائل حقوقی و فرهنگی در بازآفرینی بافت‌های فرسوده اهمیت بالایی دارد گفت: به دلیل اینکه در بازآفرینی بافت‌های فرسوده مداخله در مقیاس محله است دولت باید نسبت به مسائل حقوقی، فرهنگی و اجتماعی برنامه جامعی ارائه دهد. دولت از ظرفیت‌های صداوسیما هم باید در فرهنگ‌سازی موضوع بافت‌های فرسوده استفاده کند.

صدیف بدری، سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با پایگاه خبری-تحلیلی عیارآنلاین، پیرامون برنامه دولت برای بازسازی بافت‌های فرسوده کشور گفت: در قانون برنامه ششم عمرانی کشور به صورت جدی به موضوع بافت‌های فرسوده و بازآفرینی محلات ناکارآمد شهری به صورت محله محور پرداخته شده است.

وی ادامه داد: در همین راستا، دولت مکلف شده است منابعی را از بودجه سالیانه و تسهیلات بانکی برای نوسازی بافت‌های فرسوده کشور اختصاص دهد.

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه دولت باید سالیانه ۲۷۰ محله را بازآفرینی کند گفت: دولت برای تحقق هدف‌گذاری‌ بازآفرنی ۲۷۰ محله تصمیمات خوبی گرفته است. کاهش سود تسهیلات بانکی برای سازندگان و خریداران خانه در بافت‌های فرسود، افزایش میزان وام و همچنین افزایش زمان بازپرداخت وام از ۱۲ به ۱۵ سال نمونه‌ای از این تصمیمات بوده است.

بدری با بیان اینکه تمام دستگاه‌های دولتی باید همکاری لازم را درخصوص موضوع بافت فرسوده داشته باشند گفت: امیدواریم شهرداری‌ها مساعدت لازم در خصوص صدور پروانه‌های ساختمانی و ادارات آب و فاضلاب شهری همکاری‌های لازم را در خصوص ایجاد انشعابات آب داشته باشند تا شاهد حرکت خوبی و قابل قبولی در این راستا باشیم.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس پیرامون مسائل حقوقی و فرهنگی بافت‌های فرسوده گفت: به دلیل اینکه در بازآفرینی بافت‌های فرسوده مداخله در مقیاس محله است دولت باید نسبت به مسائل حقوقی، فرهنگی و اجتماعی برنامه جامعی ارائه دهد. دولت از ظرفیت‌های صداوسیما هم باید در فرهنگ‌سازی موضوع بافت‌های فرسوده استفاده کند.

نماینده مردم اردبیل در پایان پیرامون تحقیق و تفحص مجلس از مسکن مهر گفت: تحقیق و تفحص در دستور کمیسیون عمران مجلس قرار دارد ولی برای تصمیم‌گیری در انتظار ارائه اطلاعات از سوی وزارت مسکن و شهرسازی و بانک مسکن هستیم.

وی ادامه داد: هدف از این کار شفاف‌سازی است. البته این امکان وجود دارد با ارائه اطلاعات توسط وزارت مسکن و بانک مسکن و قانع شدن نمایند‌های پیشنهاد دهنده، تحقیق و تفحص پس گرفته شود.

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: