نماینده مردم خراسان جنوبی در گفتگو با عیارآنلاین خبر داد:

درخواست مجمع نمایندگان شرق کشور برای ورود آستان قدس به پروژه چابهار-سرخس

افضلی پیرامون تامین منابع مالی پروژه خط آهن چابهار-سرخس گفت: آستان قدس رضوی از جمله نهادهای غیر دولتی است که محرومیت‌زادایی ازجمله ماموریت‌های اصلی آن‌ در شرق کشور است و به همین دلیل به آستان قدس پیشنهاد تامین منابع مالی این پروژه را داده‌ایم و امیدوار هستیم که مورد پذیرش آن‌ها قرار گیرد.

نظر افضلی، نماینده مردم خراسان جنوبی در گفت‌وگوی با پایگاه خبری-تحلیلی عیارآنلاین، پیرامون پروژه ریلی چابهار-سرخس گفت: تکمیل این خط ریلی با توجه به محدودیت‌های فراوان استان‌های واقع در شرق کشور از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی افزود: حرکت در راستای تامین امنیت و جمعیت‌پذیری ازجمله دیگر فرصت‌های است که با راه‌اندازی این خط ریلی محقق می‌شود.

نماینده مردم خراسان جنوبی در ادامه گفت: موقعیت جغرافیایی ویژه این منطقه امکان و ظرفیت صادرات و ترانزیت به کشورهای همسایه را به وجود آورده است. علاوه بر آن ظرفیت‌های نظیر معادن سنگ و… می‌توانند به واسطه راه‌‌اندازی این خط شکوفا شوند.

نظر افضلی با اشاره به اقدامات نمایندگان شرق کشور برای حل مشکل منابع مالی و ساخت هرچه سریع تر این پروژه، گفت: برای پیگیری این موضوع مجمعی تشکیل شده است که در آن نمایندگان تمام استان‌های مربوطه عضو هستند و تامین منابع مالی و فاینانس از جمله محورهای جلسات بوده و در این راستا پیشنهاداتی جهت ورود بخش‌های غیردولتی برای سرمایه‌گذاری در این پروژه مطرح شده است.

وی با اشاره به نهادهای توانمند غیردولتی برای ورود به مدیریت این پروژه گفت: آستان قدس رضوی ازجمله نهادهای غیر دولتی است که محرومیت‌زدایی از جمله ماموریت‌های اصلی آن در شرق کشور است و به همین دلیل به آستان قدس پیشنهاد تامین منابع مالی این پروژه را داده‌ایم و امیدوار هستیم که مورد پذیرش آن‌ها قرار گیرد.

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: