۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۲۲
دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی :

منطقی شدن قیمت خوراک از جمله نیازهای اصلی صنعت پتروشیمی است

مهدوی: برای این‌که بتوانیم با رقبای خود در کشورهای دیگر رقابت کنیم نیازمند حمایت دولت هستیم.برای تکمیل این طرح‌ها ۲۵ میلیارد دلار منابع مالی نیاز است و در قالب برنامه ششم توسعه نیز ۴۲ طرح پتروشیمی دیده شده که اجرای آنها ۵۸ میلیارد دلار منابع مالی نیاز دارد. منطقی شدن قیمت خوراک و ارائه تضمین از سوی دولت برای استفاده از تسهیلات مالی خارجی را از جمله نیازهای اصلی صنعت پتروشیمی است

به گزارش عیارآنلاین، اسحاق جهانگیری امروز (سه‌شنبه، هشتم خردادماه) در دیدار با اعضای انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی، این صنعت را  یکی از صنایع مهم و پیشران کشور برشمرد و گفت: دولت برای حل مشکلات و رفع دغدغه‌های این صنعت اهتمام دارد.

وی با بیان این‌که هم اکنون در شرایط جدیدی قرار داریم و دشمنان به دنبال اعمال فشارهایی بر اقتصاد کشور و به‌خصوص صنعت نفت، گاز و پتروشیمی هستند، تصریح کرد: انتظاری که از مدیران زبده و کارآمد کشور وجود دارد این است که از همین نقطه که دشمن تلاش می‌کند به اقتصاد کشور آسیب وارد کند برای پیشرفت و توسعه استفاده کنیم.

معاون اول رئیس جمهوری با تاکید بر این که دشمنان هدف‌‌‌گذاری کرده‎اند به منابع ارزی ما آسیب وارد کنند و انتظار دولت از مدیران صنعت پتروشیمی این است که بیش از آن‌که به منافع بنگاه‌های اقتصادی خود توجه کنند منافع ملی کشور را در نظر گیرند، افزود: منافع شخصی و صنفی در شرایطی می‌تواند مفید باشد که منافع ملی کشور تامین شده باشد.

جهانگیری، مدیران صنعت پتروشیمی کشور را مدیرانی باسابقه و تلاشگر توصیف کرد و با بیان این‌که صنعت پتروشیمی نقش پراهمیتی در آینده صنعتی ایران دارد، اظهار کرد: صنعت پتروشیمی همواره از نقش پراهمیتی در اقتصاد کشور، صادرات و اشتغال‌زایی برخوردار بوده است.

معاون اول رئیس جمهوری با بیان این که در مقطع کنونی و در شرایطی که دشمن قصد دارد فشار خود را بر اقتصاد کشور مضاعف کند نیازمند اجماع ملی در داخل کشور هستیم، افزود: وظیفه ما به‌عنوان مسئولان کشور این است که در شرایط خاص فعلی سیاست‌هایی متناسب با شرایط روز اتخاذ کنیم و کشور را به پیش ببریم.

آمادگی پتروشیمی‌ها برای بازگرداندن ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصاد کشور

در این جلسه که وزیر نفت و رئیس کل بانک مرکزی نیز حضور داشتند، احمد مهدوی، دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی گزارشی از وضع صنعت پتروشیمی ارائه کرد و گفت: برای این‌که بتوانیم با رقبای خود در کشورهای دیگر رقابت کنیم نیازمند حمایت دولت هستیم.

وی با اشاره به این‌که در حال حاضر ۶۳ طرح در صنعت پتروشیمی با پیشرفت ۶۰ تا ۹۰ درصد در دست اجرا وجود دارد، تصریح کرد: برای تکمیل این طرح‌ها ۲۵ میلیارد دلار منابع مالی نیاز است و در قالب برنامه ششم توسعه نیز ۴۲ طرح پتروشیمی دیده شده که اجرای آنها ۵۸ میلیارد دلار منابع مالی نیاز دارد.

دبیر کل انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی، منطقی شدن قیمت خوراک و ارائه تضمین از سوی دولت برای استفاده از تسهیلات مالی خارجی را از جمله نیازهای اصلی صنعت پتروشیمی برشمرد و خواستار توجه و حمایت هر چه بیشتر دولت به دست‌اندرکاران این صنعت شد.

در این جلسه همچنین مدیران صنعت پتروشیمی کشور به آمادگی شرکت‌های پتروشیمی برای بازگرداندن ارز حاصل از صادرات محصولات پتروشیمی به چرخه اقتصاد کشور به نرخ رسمی و مصوب تاکید کردند.

منبع: شانا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: