۲۸ هزار واحد تولیدی و صنعتی بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید دریافت کردند

۲۰ هزار و ۴۴۳ میلیارد و ۱۷۱ میلیون تومان تسهیلات طرح رونق تولید به ۲۸ هزار و ۸۳۹ واحد صنعتی و تولیدی در قالب طرح رونق تولید تا پنجم خرداد امسال در سراسر کشور پرداخت شده است .

به گزارش عیارآنلاین،۸ هزار و ۸۶۴ میلیارد و ۲۸۵ میلیون تومان از مجموع تسهیلات در فرآیند رونق تولید و ۱۱ هزار و ۵۷۸ میلیارد و ۹۴۲ میلیون تومان تسهیلات پرداختی مستقیم بانکها به واحدهای صنعتی تولیدی بوده است.
استان تهران با دریافت ۲ هزارو ۷۶۷میلیارد و ۴۳۳میلیون تومان رتبه اول ، استان اصفهان با یک هزارو ۸۳۵ میلیارد و ۷۲۳ میلیون تومان در جایگاه دوم و البرز با یک هزار و ۲۲۱ میلیارد و ۸۱۸ میلیون تومان تسهیلات دریافتی در رتبه سوم دریافت تسهیلات رونق تولید قرار دارند .
کمترین تسهلات دریافتی این طرح به مناطق آزاد با ۴۳ میلیارد و ۷۸۴ میلیون تومان تعلق گرفت .
بیشترین تعداد واحدهای دریافت کننده تسهیلات رونق تولید به ترتیب در استانهای گیلان ، اصفهان و همدان قراردارند.
بیشترین متقاضیان استفاده از تسهیلات این طرح به ترتیب در استانهای مازندران با ۳۶۲۲ واحد ، آذربایجان شرقی با ۳۳۸۳ واحد و اصفهان با ۳۰۲۴ واحد قرار داشتند.
همچنین در این طرح و برای بازسازی و نوسازی صنایع و واحدها تا ۵ خرداد ماه جاری ۷۰۶ میلیارد و ۱۷۳ میلیون تومان در مجموع پرداخت شده است .
گفتنی است این تسهیلات به ۲۳۶ واحد صنعتی و تولیدی پرداخت شده است و استانهای البرز با ۵۱ درخواست و گلستان با ۲۲ درخواست بیشترین متقاضیان دریافت تسهیلات بازسازی و نوسازی را دارند.
استان هرمزگان با دریافت ۲۲۹ میلیارد و ۳۸۲ میلیون تومان و البرز با ۱۳۱ میلیارد و ۱۶۱ میلیون تومان در جایگاه اول و دوم دریافت این تسهیلات قرار دارند .
استان مازندران در این طرح از هیچگونه تسهیلاتی بهره مند نشد و استان چهار محال و بختیاری با ۵۰ میلیون تومان کمترین میزان تسهیلات دریافتی در طرح بازسازی و نوسازی را به خود اختصاص داد .

منبع: شاتا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: