معاون امور اقتصادی وبازرگانی وزارت صنعت: کارگروه حمایت از واحدهای تولیدی کوچک تشکیل می شود

معاون امور اقتصادی وبازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: مقرر شد کارگروهی به منظور تدوین برنامه‌های حمایتی از واحدهای تولیدی کوچک در این معاونت راه اندازی شود.

به گزارش عیارآنلاین، حسن یونس سینکی در نشست شورای مدیران معاونت امور اقتصادی وبازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت با اعلام این خبر، افزود: بررسی ها نشان می دهد در شرایط کنونی ۴۸۰ هزار واحد تولیدی با کمتر از ۱۰ نفر نیروی کار در کشور وجود دارد که ظرفیت بسیار بالایی است و نباید این ظرفیت بزرگ اقتصادی در رویکردهای اقتصاد ملی فرعی شود.

وی با اشاره به اینکه در این حوزه دفاع از تولید کالای ایرانی ، کشف بازارهای صادراتی و حتی حل مشکلات SME ها و توسعه و رونق فعالیت آنها باید مد نظر قرار گیرد، تصریح کرد: کارگروهی با حضور مدیران و کارشناسان مربوطه در این حوزه راه اندازی شود تا مشکلات این بخش احصا شده و اقدام عملی برای حل آن انجام شود .

سینکی با تاکید بر اینکه در این بخش از ارایه برنامه های تکراری باید خودداری شود، ادامه داد: در سفر اخیر رییس جمهور به آذربایجان شرقی تصمیماتی برای حل مشکل کفش تبریز هم برای تهیه مواد اولیه و تولید و هم در حوزه صادرات گرفته شد.

معاون امور اقتصادی وبازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: از سیاست های اصولی و مورد تایید وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت بکارگیری حداکثری از این ظرفیت بزرگ تولیدی است و در سالی که شعار آن حمایت از کالای از کالای ایرانی است اجرای برنامه هایی به منظور ارتقای کیفیت و حضور در بازارهای صادراتی ، توجه به این بخش بزرگ تولیدی بسیار اساسی است.

سینکی تصریح کرد: بهتر است ۱۰ اولویت در حوزه واحدهای تولیدی کوچک شناسایی شده و برنامه های عملی برای حل مشکلات آنها تدوین شود.

منبع: شاتا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: