عضو کمیسیون کشاورزی:

عدم عضویت کشور ما در اتحادیه‌های بین‌المللی یکی از دلایل ضعف صادرات محصولات کشاورزی است

اکبری: ضعف صادرات محصولات کشاورزی دلایل مختلفی دارد که بخشی از آن به عدم عضویت کشور ما در اتحادیه‌های بین‌المللی است، کشورهای عضو این اتحادیه‌ها نسبت به یکدیگر تعهداتی دارند و کشور ما متاسفانه به دلیل برخی موارد از قبیل تحریم‌ها و مسائل امنیتی عضو هیچ اتحادیه‌ای نیست و همین موضوع قدرت رقابت کشور را کاهش می‌دهد.

به گزارش عیارآنلاین، علی اکبری در خصوص دلایل ضعف کشور در زمینه صادرات محصولات کشاورزی و از دست دادن بازار کشورهای منطقه، اظهارداشت: ضعف صادرات محصولات کشاورزی دلایل مختلفی دارد که بخشی از آن به عدم عضویت کشور ما در اتحادیه‌های بین‌المللی است، کشورهای عضو این اتحادیه‌ها نسبت به یکدیگر تعهداتی دارند و کشور ما متاسفانه به دلیل برخی موارد از قبیل تحریم‌ها و مسائل امنیتی عضو هیچ اتحادیه ای نیست و همین موضوع قدرت رقابت کشور را کاهش می‌دهد.

تسهیلات با سود ۱۸ درصد اجازه ورود به عرصه صادرات را نمی‌دهد

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نوع محصولات کشور ما علی‌رغم داشتن برخی مرغوبیت‌ها اما از نظر نوع بسته‌بندی، پایداری در بازار و نوسانات قیمتی نمی‌توانند در بازار، رقابت جدی داشته باشند، گفت: غالب صادرکنندگان از تسهیلات بانکی استفاده می‌کنند ؛اما با تسهیلات ۱۸ درصد کسی نمی‌تواند وارد عرصه رقابت صادراتی  شود.

مشوق‌های صادراتی طی دو سال گذشته به صادرکنندگان پرداخت نشده است

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مشوق‌های صادراتی طی دو سال گذشته به صادرکنندگان پرداخت نشده است، ادامه داد: در برنامه توسعه و بودجه سال جاری مشوق‌های صادراتی در نظر گرفته شده است، امیدواریم این مشوق‌ها به صادرکنندگان پرداخت شود.

صادرکنندگان آنسوی مرزها رقیب یکدیگر می‌شوند

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مانع دیگری که در پیش پای صادرات محصولات کشاورزی قراردارد به مجموعه صادرکنندگان، تجار و بازرگانان بر می‌گردد، تصریح کرد: برخی از صادرکنندگان اخلاق حرفه‌ای را در کیفیت محصولات و بسته‌بندی محصولات رعایت نمی‌کنند و آن‌سوی مرز رقیب یکدیگر می‌شوند و بر علیه یکدیگر قیمت‌ها را کاهش می‌دهند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در پایان، خاطرنشان کرد: تولیدکنندگان باید زنجیره تولید را در نظر بگیرند و قیمت محصولات خود را متعادل کنند تا در بازار توان رقابت داشته باشند.

منبع: خانه ملت

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: