۵ خرد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۳

آشنایی با خانواده‌های پرجمعیت جهان

بر خلاف باورهای موجود، که تعدد فرزندان را مختص کشورهای فقیر و توسعه نیافته می‌داند، پر‌جمعیت‌ترین خانواده‌های جهان اهل کشورهای توسعه یافته هستند. این خانواده‌ها عموما بین ۱۳ تا ۱۹ فرزند دارند، درحالی‌که ثروتمند هم نیستند و در یک خانه و در کنار هم زندگی می‌کنند و از با هم بودن ابراز رضایت می‌کنند.

به گزارش عیارآنلاین، پر‌جمعیت‌ترین خانواده‌ها اهل کشورهای توسعه یافته جهان هستند درحالی‌که تصور می‌شود کشورهای فقیر خانواده‌های پرجمعیتی هستند. در این گزارش به معرفی اجمالی این خانواده‌ها پرداخته شده است.

خانواده هان – اسکاتلند

روی هان و همسرش اِما، ساکن شهر داندی در کشور اسکاتلند، ۱۳ فرزند دارند. ماجرای فرزندداری زیاد این خانواده به چندقلوزایی و پرفرزندی ختم نمی‌شود! چرا که این خانوادهدرکل فرزنددوست است. جالب است بدانید اِما هان در ۱۷ سالگی درحالی‌که نمی‌دانست باردار است، یک کودک را به فرزندخواندگی قبول کرد! و حتی پس از به دنیا آمدن اولین فرزندش، خانواده هان برای پس دادن فرزندخوانده خود تحت فشار قرار گرفت ولی با مقاومت زیاد از پس دادن او امتناع کرد. خانم هان پس از این ماجرا ۱۱ فرزند دیگر هم به دنیا آورد.

روی هان، شوهر اِما؛ یک مرد پر تلاش است که وضعیت مالی او هم آنچنان مطلوب نیست، او شب‌ها را هم در بیمارستان «ناین‌ولز» شهر داندی اسکاتلند کار می‌کند تا رفاه خانواده خود را تامین کند. خانواده هان در یک خانه شش‌خوابه زندگی می‌کنند تا همه خانواده در کنار هم باشند! از نکات جالب در مورد این خانواده آن است که آن‌ها با خانواده رادفورد در انگلیس که این خانواده هم جزء پرجمعیت‌های جهان است رفت و آمد خانوادگی دارد و آن‌ها هردو همراه هم در تعطیلات سال به صورت دسته‌جمعی به مسافرت می‌روند!

خانواده بونل – استرالیا

خانواده بونل در ایالت کوئینزلند کشور استرالیا زندگی می‌کنند. جِنی و رِی بونل، ۱ + ۱۵ فرزند دارند! که در واقع یکی در راه است! خانم بونل در مصاحبه‌ای در مورد تعدد فرزندانش به یک نشریه انگلیسی‌زبان گفته است «وقتی ازدواج کردم به شوهرم «ری» گفتم که بچه نمی‌خواهم! اما وقتی برای اولین بار به طور ناخواسته طعم مادرشدن را چشیدم، نگاهم به کلی عوض شد». جنی می‌گوید که عاشق «ریخت و پاش‌ها، سر و صدا و به آغوش کشیدن» بچه‌هایش است. او خود را تسلیم دوران مادر بودن می‌داند.

نکته جالب توجه در مورد خانواده بونل این است که آن‌ها در کارهای داخل و بیرون خانه تقسیم وظایف می‌کنند و هر کاری را مثل یک تیم به پایان می‌رسانند و بچه‌ها طوری تربیت شده‌اند که از هشت سالگی در کارهای خانه کمک می‌کنند. نکته جالب دیگر اینکه خانواده بونل یک خودروی ون ۱۶ صندلی دارد که جِنی، مادر خانه هر روز صبح، پشت فرمان می‌نشیند و بچه‌ها را به مدرسه می‌رساند، مثل یک اتوبوس مدرسه!

خانواده رادفورد – انگلیس

سو و نوئل رادفورد، والدین بزرگ‌ترین خانواده ساکن در جزیره انگلیس هستند، خانواده رادفورد همگی زیر یک سقف زندگی می‌کنند. این زوج همراه ۱۶ فرزند خود صاحب یک شیرینی‌پزی هستند! آن‌ها برای تفریح  و سایر رفت‌و‌آمدهای خود از یک مینی‌بوس استفاده می‌کنند! سو رادفورد، مادر خانه می‌گوید «زندگی می‌تواند شیرین و لذت‌بخش باشد وقتی شما مادر ۱۶ کودک باشید». به گفته سو روزهای او هر روز ساعت ۷ صبح آغاز و ۱۰ شب به پایان می‌رسد، و در این ساعات با عشق به امور فرزندان خود رسیدگی می‌کند؛ البته با کمک خود آن‌ها. خانم رادفورد اولین فرزند خود را در ۱۴ سالگی به دنیا آورده است و پس از آن ۱۵ بار دیگر هم طعم مادر شدن را چشیده است. نکته جالب توجه در مورد این خانواده آن است که آن‌ها علی‌رغم جوان بودن، یک نوه هم دارند!

 

خانواده آیِنس – کانادا

خانواده آیِنس، در شهر آبوسفورد کانادا زندگی می‌کنند. سال ۲۰۰۸ الکساندر آینس و همسرش لیویا، ۱۸مین فرزند خود را به دنیا آوردند و به جمع خانواده‌های ۲۰نفره جهان پیوستند! الکساندر در کار ساختمان‌سازی است و می‌گوید بچه‌هایش با تلفن، وقتی که او در نقاط دور مشغول کار است با او تماس می‌گیرند و با هم خوش و بش می‌کنند. نکته بسیار جالب در مورد خانواده آینس این است که لیویا و الکساندر می‌گویند هیچ‌وقت برای داشتن این تعداد فرزند برنامه‌ای نداشتند! آن‌ها در این باره می‌گویند «باور دارند خداوند آن‌ها را به این سمت هدایت کرده است، زندگی از جانب خداوند جاریست و این توقف ندارد». ۱۸ فرزند این خانواده شاد و تندرست هستند و همگی زیر یک سقف زندگی می‌کنند!

خانواده بیتس – آمریکا

خانواده بیتس، در تِنِسی آمریکا زندگی می‌کنند. گیل و کِلِی بیتس، ۱۹ فرزند دارند. این خانواده مذهبی بوده و به دین مسیح(ع) ایمان دارند، آن‌ها هیچ فرزند دوقلو یا سه قلویی ندارند و همه فرزندانشان یکی پس از دیگری به دنیا آمده است. نکته جالب توجه در مورد این خانواده خانه آن‌هاست! خانواده بیتس،  در خانه‌ای با ۵ اتاق خواب، دو آشپزخانه و ۸ سرویس بهداشتی زندگی می‌کنند! آن‌ها ۵ ماشین لباسشویی دارند!

نکته جالب دیگر آن است که همه بچه‌ها در خانه درس خوانده‌اند! گیل، پدر خانواده، صاحب یک کارگاه چوب‌بری است و می‌گوید آن‌ها برای داشتن فرزندان زیاد برنامه‌ای نداشتند و این را به خواست خداوند سپرده‌اند. یک برنامه تلویزیونی در کشور آمریکا، زندگی شاد و شلوغ این خانواده را به صورت مستند به تصویر کشیده است. آن‌ها با خانواده داگر – که جزء بزرگترین خانواده‌های جهان است – رفت و آمد خانوادگی دارند.

خانواده داگر – آمریکا

جیم و میشل داگر، والدین دیگر خانواده ۱۹ فرزنده ایالات متحده هستند. آن‌ها با ۱۰ پسر و ۹ دختر در شهر آرکانزاس زندگی می‌کنند. خانم و آقای داگر چهار سال اول ازدواج از بارداری جلوگیری می‌کردند تا اینکه «جاش»، اولین فرزند خانواده در سال ۱۹۸۸ به صورت ناخواسته به دنیا آمد! همین زمان بود که آن‌ها تصمیم گرفتند اگر خداوند اینطور می‌خواهد؛ بچه‌های زیادی داشته باشند! جیم داگر، پدر خانواده می‌گوید خانواده‌اش زندگی ساده‌ای دارند. تا الآن جاش، فرزند ارشد آن‌ها ازدواج کرده و خانواده داگر صاحب سه نوه شده است!

 

 

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: