۱ خرد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۰
نایب‌رئیس فراکسیون خانواده مجلس:

نبود شغل و درآمد، مهم‌ترین عامل افزایش طلاق، سن ازدواج و ناباروری است

نایب رئیس فراکسیون خانواده مجلس گفت: اگر عدالت در اشتغال حل شود، سایر مسایل کشور قابل حل است. تا زمانی که نتوانیم اشتغال را که اساسی ترین عامل موفقیت یک خانواده است، حل کنیم، نمی توانیم انتظار یک جامعه سالم را داشته باشیم.

به گزارش عیارآنلاین، برنامه «صبح و گفت وگو» رادیو گفت و گو با موضوع افزایش طلاق، افزایش سن ازدواج، ناباروری و دلایل این افزایش و با حضور علی وقف چی نایب رئیس فراکسیون خانواده مجلس شورای اسلامی روانه آنتن شد.

علی وقف چی عدالت اجتماعی را موجب قوی تر شدن زیرساخت ها و استحکام هر جامعه ای برشمرد و گفت: عدالت در اشتغال یکی از مباحث اساسی است و معتقدیم اگر این موضوع حل شود، تقریبا سایر مسایل کشور قابل حل است.

وی افزود: تا زمانی که نتوانیم اشتغال در کشور را حل کنیم؛ که یکی از اساسی ترین عوامل موفقیت خانواده هاست، نمی توانیم انتظار یک جامعه سالم داشته باشیم. به خصوص در بحث بالا رفتن سن ازدواج، این مسئله تاثیر زیادی گذاشته است.

نایب رئیس فراکسیون خانواده مجلس خاطرنشان کرد:با وجود اینکه اشتغال به نوعی ارتباط غیر مستقیمی با مباحث فراکسیون خانواده دارد، در نظر داریم با همفکری سایر فراکسیون ها این موضوع را پیش بریم. در عین حال قطعا موارد متعددی وجود دارد که می تواند به ازدواج کمک کند.

وی با اشاره به فرهنگ سازی در امر ازدواج و کاهش توقعات زوجین ابراز داشت: یکی از موارد اساسی که متاسفانه کم رنگ است و به آن بی توجه هستیم، فرهنگسازی است. تمام افرادی که شرایط ازدواج را دارند به دنبال این هستند تا به نوعی خیلی از نیازمندی هایشان را تامین کنند، اگر توقعات یکسری از خانواده ها را پایین بیاوریم، می توانیم این معضل را کم کنیم. به دلیل فرهنگ غلطی که جا انداخته ایم، فرزندان انتظار دارند از روز اول کل مایحتاج زندگی شان تامین شود. اگر این توقع تامین شود خود به خود مروج تنبلی می شود.

وقف چی متذکر شد: تمام راه حل هایی که مطرح می کنیم، شامل موضوعاتی مثل مسکن است؛ با وجود اینکه راه حل اصلی بحث اشتغال است. مثلا یکی از اقدامات اهدای تسهیلات برای ازدواج است. مسئولان تسهیلات را فراهم و جوانان ازدواج کردند ولی در آینده باید زیر ساخت های ازدواج فراهم شود.

وی همچنین در خصوص دلایل ناباروری در جامعه گفت: یکی از دلایل اصلی مسایل اقتصادی، تاخیر در ازدواج،استرس های موجود در جامعه که موجب اختلالات در بدن می شود، آلایندگی و تغذیه است و پیشنهاد می کنیم خانواده ها در طول زندگی شان مشاوره خانواده را جدی بگیرند.

منبع: خانه ملت

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: