مدیرعامل بیمه سلامت ایران:

شناسایی نیازهای واقعی بیمه‌شدگان از اهداف راه‌اندازی پایگاه خبری (آی‌هینا) است

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران از ۲۰۰میلیون مراجعه سرپایی ۴۰میلیون ایرانی تحت پوشش بیمه سلامت در سال خبر داد.

به گزارش عیارآنلاین، طاهر موهبتی به تشریح گستردگی خدمات بیمه‌ای این سازمان پرداخت و اظهار داشت: وقتی ۴۰ میلیون نفر تحت پوشش بیمه سلامت هستند و به‌طور میانگین سالی ۵ بار مراجعه سرپایی برای دریافت خدمات درمانی دارند، می‌طلبد برای آگاه‌سازی آنان با استفاده از یک رسانه جامع و به‌روز هر آنچه نیاز بیماران و مخاطب این بیمه است در اختیار آنان قرار گیرد که در این راستا پایگاه خبری جدید سازمان بیمه سلامت ایران راه‌اندازی شده است.

همچنین در مراسم رونمایی از پایگاه خبری سازمان بیمه سلامت ایران (آی‌هینا) محمد هاشمی ــ سرپرست اداره‌کل روابط عمومی سازمان بیمه سلامت، به تعداد بیش از ۴۰ میلیون نفر افراد تحت پوشش این سازمان اشاره کرد و گفت: هدف از تشکیل این پایگاه، یک رسانه فعال برای فعالیت در سطح کشور است تا بتوانیم فرهنگ‌سازی مناسبی از نحوه دریافت خدمات این سازمان به مردم ارائه دهیم و علاوه بر آن اطلاع‌رسانی دقیقی از اهداف و اقدامات سازمان داشته باشیم.

وی در مورد اهداف این پایگاه چنین توضیح داد: استیفای حقوق بیمه‌شدگان، حضور فعال مسئولین در تمام حوزه‌ها برای اطلاع‌رسانی، بستر مناسب برای شناخت مردم نسبت به حقوق قانونی خود، شناسایی نیازهای واقعی بیمه‌شدگان و ورود به عرصه توجه به پیشگیری و سلامت‌محوری از جمله اهداف ایجاد پایگاه خبری آی‌هینا است.

هاشمی تأکید کرد: سازمان بیمه سلامت در سال ۹۷ برنامه‌های بسیاری را برای برون‌رفت از جلوگیری از مشکلات پیشِ‌رو در نظر دارد که برای رسیدن به این هدف نیاز داریم که جامعه و به‌خصوص مسئولان را در جریان اخبار قرار دهیم تا در هر شرایطی همراهی لازم را با این سازمان داشته باشند.

وی گفت: با استفاده از تکنیک‌های ارتباطی نوین تلاش خواهد شد تا مدیران و مسئولان این حوزه بتوانند گفتمان خود را در آی‌هینا ارائه کنند.

هاشمی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: پایگاه‌های خبری و خبرگزاری‌ها به‌علت قدرت انتقال سریع خبر، آن‌لاین بودن و انعکاس وسیع اخبار، امروز در جهان جایگاهی وسیع پیدا کرده‌اند و جزو قدرت‌های خبری محسوب می‌شوند.

وی با ابراز این موضوع که معتقدم نباید راه قدرت نقد را از رسانه گرفت و اگر در جایی نقد بیان می‌شود، قطعاً در جهت ارتقای سطح کمی و کیفی امور است افزود: رسانه باید زبان گویای مردم و وقایع و حوادث و مشکلات جامه باشد.

این مقام مسئول تأکید کرد: خط‌مشی رسانه‌‌ای این پایگاه خبری این است که با رعایت انصاف تابلویی شفاف از خواسته‌های مردم را در برابر مسئولان به‌تصویر بکشد و به ناگفته‌های حوزه بیمه و درمان بپردازد.

منبع: تسنیم

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: