وزیر بهداشت:

نود و پنج درصد از مردم ایران تحت پوشش بیمه سلامت هستند

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دیدار با جمعی از وزرای بهداشت دیگر کشورها گفت تاکنون نود و پنچ درصد از مردم کشور تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفته اند.

به گزارش عیارآنلاین، دکتر سید حسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت کشورمان که برای شرکت در هفتاد و یکمین مجمع جهانی سازمان جهانی بهداشت در ژنو بسر می برد در دیدار با جمعی از وزرای بهداشت و مسوولان عالی رتبه سلامت منطقه و جهان درباره موضوعات مهم سلامت منطقه؛ روابط دوجانبه و مشکلات و چالش های سلامتی منطقه گفت وگو کرد.

وزیر بهداشت کشورمان همچنین در مراسم امضای تفاهم نامه با سازمان جهانی بهداشت در زمینه پوشش همگانی سلامت گفت: ایران متعهد به افزایش پوشش خدمات سلامت به همه مردم بوده و تاکنون نود و پنچ درصد از مردم کشور تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفته اند و این خدمات تا رسیدن به نقطه مطلوب ادامه خواهد یافت.
دکتر هاشمی در دیدار با معاون سازمان جهانی بهداشت نیز گفت که اماده اشتراک تجربیات و پوشش همگانی سلامت با سایر کشورهای منطقه می باشد و تحقق پوشش همگانی سلامت نتها با صلح و امنیت امکان پذیر خواهد بود.
وزیر بهداشت همچنین عصر امروز با وزیر بهداشت عمان؛ رییس جدید سازمان بهداشت جهانی در منطقه مدیترانه شرقی؛رییس جمهور سوییس؛ وزیر بهداشت انگلیس و پروفسور موری رییس انستیوی موسسه اندازه گیری های سلامت دیدار کرد.
هفتاد و یکمین مجمع جهانی سلامت در هفتادهمین تاسیس سازمان جهانی بهداشت با حضور وزرا و نمایندگان صدو نود و چهار کشور عضو از امروز دوشنبه در مقر سازمان ملل در ژنو آغاز بکار کرد. وزرای بهداشت کشورهای مختلف جهان در هفتاد و یکمین مجمع جهانی سازمان جهانی بهداشت، تصویب سیزدهمین برنامه ۵ ساله سازمان جهانی بهداشت (GPW) را بررسی کردند.
از دیگر برنامه‌های مجمع جهانی سازمان جهانی بهداشت، بررسی گزارش مقدماتی کمیسیون جهانی مبارزه با بیماری‌های غیرواگیر در مورد بیماری‌های غیرواگیر است که این گزارش در یازده خرداد ماه سال جاری منتشر خواهد شد. در مجمع جهانی سازمان جهانی بهداشت، موضوعات دیگری مانند مدیریت بیماری‌های واگیر، ایجاد تسهیلات برای معلولان و موضوعات مرتبط با قوانین بین‌المللی سلامت مطرح خواهد شد.

منبع: صدا و سیما

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: