سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفت‌وگو با عیارآنلاین:

ذوب‌آهن استاندارد‌های بین‌المللی تولید ریل را بدست آورده است

باستانی با بیان اینکه ریل از جمله محصولات نیازمند استاندارد‌های بین المللی است گفت: شرکت ذوب آهن توانسته است استانداردهای بین المللی تولید ریل را از شرکت BV فرانسه  بدست آورد به همین دلیل از این مجموعه فولادی باید حمایت شود. شرکت راه‌آهن، شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقلی  و شرکت مترو تهران باید از ذوب آهن اصفهان به وسیله خرید ریل حمایت کنند.

به گزارش عیارآنلاین، با توجه به اهمیت موضوع تولید ریل ملی و هدف‌گذاری‌های برنامه ششم توسعه که در آن به توسعه شبکه ریلی کشور تاکید شده است در یک سال گذشته مسئله تولید داخلی ریل به صورت جدی پیگیری و در نهایت شرکت ذوب آهن اصفهان به وسیله یکی از مجهزترین دستگاه نورد ریل موفق به تولید ریل‌های U33 و UIC60 با استاندارد‌های روز دنیا شد. استاندارد‌های که توسط شرکت بازرس فرانسوی« Bureauroveritas  – B.V» که از سوی شرکت راه‌آهن معرفی شده بود، مورد تائید نهایی قرار گرفته و آماده بهره‌برداری است.

در همین راستا پایگاه خبری – تحلیلی عیارآنلاین، گفت‌وگویی با سعید باستانی، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، پیرامون حمایت مجموعه‌های بهره‌بردار ریلی از ذوب آهن اصفهان داشته است.

باستانی در خصوص تولید ریل ملی توسط شرکت ذوب آهن اصفهان گفت: ریل ازجمله محصولاتی است که بهره‌برداری از آن‌ نیاز به استانداردهای بین المللی دارد.

وی ادامه داد: شرکت ذوب آهن توانسته است استانداردهای بین المللی تولید ریل را از شرکت BV فرانسه  بدست آورد به همین دلیل از این مجموعه فولادی باید حمایت شود.

باستانی با بیان اینکه مجموعه‌های بهره‌بردار ریل باید از ذوب آهن اصفهان حمایت کنند گفت: شرکت راه‌آهن، شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقلی  و شرکت مترو تهران باید از ذوب آهن اصفهان به وسیله خرید ریل حمایت کنند.

باستانی در پایان تصریح کرد: حتی اگر ریل تولیدی توسط ذوب آهن اصفهان گران‌تر از نمونه خارجی آن باشد باید مورد حمایت قرار گیرد.

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: