عضو کمیسیون عمران مجلس در گفتگو با عیارآنلاین:

سیاست‌های دولت گاهی اوقات، مشوق نگاه سرمایه‌ای به مسکن است

موسوی، پیرامون کاهش سوداگری‌های بخش مسکن گفت: با توجه به اینکه مسکن یک کالای سرمایه‌ای محسوب می‌شود، معمولا دستخوش سوداگری‌های فراوانی قرار می‌گیرد و درحال حاضر هم در کشور ما سرمایه‌گذاری در مسکن مصرفی نیست، بلکه معمولا، سرمایه‌گذاری‌های این بخش با هدف کسب سود و درآمد انجام می‌شود.

ابوالفضل موسوی، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه مسکن عیارآنلاین، پیرامون کاهش سوداگری‌های بخش مسکن گفت: با توجه به اینکه مسکن یک کالای سرمایه‌ای محسوب می‌شود؛ معمولا دستخوش سوداگری‌های فراوانی قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: درحال حاضر هم در کشور ما سرمایه‌گذاری در مسکن مصرفی نیست، بلکه معمولا، سرمایه‌گذاری‌های این بخش با هدف کسب سود و درآمد انجام می‌شود.

این نماینده مجلس با بیان اینکه، سیاست‌های دولت گاهی اوقات مشوق نگاه سرمایه‌ای به بخش مسکن است گفت: پرداخت تسهیلات در غالب وام خرید، راهکاری مثبت ولی ناکافی است.

وی افزود: درحال حاضر پرداخت وام خرید مسکن توانسته است به میزان اندکی بازار مسکن را به حرکت درآورد ولی دولت باید هرچه سریع‌تر طبق هدف‌گذاری‌های طرح جامع مسکن برای تولید و عرضه مسکن برنامه‌ریزی کند.

موسوی در پایان با بیان اینکه، قانون پیش فروش ساختمان ابزاری برای کاهش سوداگری و افزایش تولید مسکن است گفت: قانون پیش فروش ساختمان، عرضه و تولید مسکن را تقویت و انضباطی هم در حوزه مسکن که عموما با کاهش سوداگری همراه است ایجاد می‌کند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: