۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۵

انتصاب ۱۳ عضو شورای راهبری طرح جامع حمل‌ونقل کشور

شورای راهبری طرح جامع حمل‌ونقل ، نهاد عالی سیاستگذاری و هدایت این طرح به شمار می­ رود که وزیر راه و شهرسازی ریاست آن و معاون حمل‌و‌نقل وزیر راه و شهرسازی دبیری این شورا را بر عهده دارند .

به گزارش عیارآنلاین، وزیر راه و شهرسازی در حکمی مهدی صفری مقدم ، مدیرکل دفتر طرح جامع و مدل­‌های حمل‌ونقل را به عنوان عضو شورای راهبری و مدیر پروژه طرح جامع حمل و نقل کشور منصوب کرد .

همچنین طی احکام جداگانه‌­ای ۱۳ عضو دیگر شورای راهبری طرح جامع حمل‌ونقل از سوی وزیر راه و شهرسازی منصوب شدند تا این شورا به‌­عنوان نهاد سیاستگذاری و هدایت طرح جامع حمل‌و‌نقل کشور رسماً فعالیت خود را آغاز کند .

شورای راهبری طرح جامع حمل‌ونقل ، نهاد عالی سیاستگذاری و هدایت این طرح به شمار می­ رود که وزیر راه و شهرسازی ریاست آن و معاون حمل‌و‌نقل وزیر راه و شهرسازی دبیری این شورا را بر عهده دارند .

مطالعات به‌­هنگام سازی طرح جامع حمل ونقل کشور طی ۴  فاز برنامه ­ریزی شده است که فاز اول این مطالعات با عنوان به ­هنگام سازی توسعه مدل کلان و جامع برنامه ­ریزی حمل‌ونقل کشور با مشارکت ۷ دانشگاه تهران، صنعتی شریف ، امیرکبیر ، علم و صنعت ، تربیت مدرس ، صنعتی اصفهان و بوعلی‌­سینای همدان در دستور کار قرار گرفته است .

همچنین ایجاد مدل­‌های برنامه‌­ریزی حمل‌ونقل حومه‌­ای ۹ کلان شهر کشور ، مطالعات موضوعی طرح جامع حمل‌ونقل و  تدوین طرح­‌های جامع حمل‌ونقل استان‌­ها مراحل بعدی به‌­هنگام سازی مطالعات طرح جامع حمل ونقل کشور را شامل خواهد شد .

اعضای شورای راهبری طرح جامع حمل‌و‌نقل کشور منصوب شدند

عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در احکامی اعضای شورای راهبری مطالعات به‌­هنگام سازی طرح جامع حمل‌ونقل کشور را منصوب کرد و با تشکیل این شورا فرآیند به‌­هنگام سازی مطالعات طرح جامع حمل‌و‌نقل کشور رسما آغاز گردید .

شورای راهبری طرح جامع حمل ونقل ، نهاد عالی سیاستگذاری و هدایت این طرح به شمار می‌­رود که وزیر راه و شهرسازی ریاست آن و معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی دبیری این شورا را بر عهده دارند . همچنین معاونین برنامه‌­ریزی و مدیریت منابع ، معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی ، رئیس سازمان راهداری و حملونقل جاده‌­ای ، مدیرعامل شرکت راه‌­آهن ج.ا.ا، مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی ، رئیس سازمان هواپیمائی کشوری ، مدیر عامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران ، مدیر عامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) ، مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل کشور ، مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران شهر­های جدید ، مشاور و دستیار ویژه وزیر ، مشاور وزیر در امور حسابداری ، حسابرسی و اصول حاکمیت شرکتی و مدیرکل طرح جامع و مدل‌­های حمل‌و نقل به عضویت این شورا منصوب شده‌­اند .

بر اساس تکلیف مقرر در جزء(۲) بند(ج) ماده (۳۰)  قانون احکام دائمی توسعه کشور ، طرح جامع حمل‌و‌نقل با هدف پاسخگویی به تقاضاهای بالفعل و بالقوه و دستیابی جایگاه در حوزه ­های ایمنی ، انرژی ، اقتصاد حملونقل و محیط زیست تهیه و به تصویب هیات وزیران خواهد رسید و از زمان تصویب این طرح ، شروع کلیه طرح­‌های جدید توسعه و ساخت زیربناهای حمل‌ونقل فقط بر اساس این طرح در قالب بودجه سنواتی قابل اجراء است .

منبع: ایران وی

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: