۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۶

درخواست نمایندگان از لاریجانی برای رأی‌گیری علنی درباره لایحه مبارزه با پولشویی+متن

نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی از درخواست تعدادی از نمایندگان از رئیس مجلس برای رأی‌گیری علنی درخصوص مواد باقی مانده از لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی در صحن علنی مجلس خبر داد.

به گزارش عیارآنلاین، حسینعلی حاجی دلیگانی  گفت: با توجه به تبعات و آثاری که لوایح چهارقلو (لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی) لایحه مبارزه با تامین مالی تروریسم، لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم و لایحه الحاق دولت ایران به کنوانسیون پالرمو بر آرمان‌های انقلاب دارد. تعدادی از نمایندگان از رئیس‌ مجلس خواستند تا طبق مواد ۱۲۴ و ۱۲۵ آیین‌نامه داخلی مجلس رای‌گیری درخصوص مواد باقی مانده از لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی در مجلس به صورت علنی با برگه  انجام شود.

وی ادامه داد: در این رای‌گیری کار به نحوی است که کارت‌ها برای رای‌گیری بین نمایندگان توزیع می‌شود و مشخص می‌شود که چه کسی رای مثبت،‌ چه کسی رای منفی و چه کسی رای ممتنع می‌دهد.

متن نامه نمایندگان به رئیس مجلس درباره رای‌گیری علنی برای مواد باقی مانده از لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی به شرح زیر است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

جناب آقای دکتر لاریجانی ریاست محترم مجلس شورای اسلامی

با سلام

همانگونه که مستحضر می‌باشید ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون قضایی و حقوقی در مورد لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی به شماره ثبت ۳۴۷ و به شماره چاپ ۸۹۶ در دستور هفتگی ۷۲، ۲۳ / ۲/ ۹۷ الی ۲۶/‌ ۲/‌۹۷ قرار دارد.

با توجه به اینکه تصویب این لایحه واجد آثار و تبعات گوناگونی بر مواضع و آرمان‌های انقلاب می‌باشد و از آنجا که تایید می‌فرمایید ملت شریف ایران نسبت به عملکرد و تصمیمات خادمین و وکلای خود نامحرم نمی‌باشند و به منظور قضاوت آیندگان و و مسببین و موثرین در تصمیمات و مصوبات خانه ملت اینجانبان امضاکنندگان زیر به عنوان نمایندگان مردم به استناد مواد ۱۲۴ و ۱۲۵ آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی تقاضای اخذ رای به صورت علنی با ورقه درخصوص مفاد لایحه مذکور را داریم.

اسامی امضاکنندگان عبارت است از:

 1. حسینعلی حاجی دلیگانی
 2. سیدمحمدجواد ابحطی
 3. اکبر رنجبرزاده
 4. سیدحسین نقوی حسینی
 5. محمداسماعیل سعیدی
 6. محمد جواد جمالی نوبندگانی
 7. نادر قاضی‌پور
 8. حسین هاشمی
 9. احمد سالک
 10. محمدمهدی زاهدی
 11. عباس گودرزی
 12. احمد امیرآبادی فراهانی

منبع:فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: