۳۰ ارد ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۵۶
معاون علمی‌وفناوری رییس‌جمهور:

انتقال فناوری به بخش خصوصی و تجاری‌سازی توانمندی‌ها یکی از چالش‌های اساسی حوزه کشاورزی است

معاون علمی‌وفناوری رییس‌جمهور طی سفر امروز خود به استان البرز با حضور در مراسم امضای قراردادهای انتقال دانش و فناوری تولید بذر به بخش خصوصی گفت: رونق بخش کشاورزی با ایجاد سازوکار انتقال تحقیقات مرز دانش به بخش خصوصی محقق می شود.

به گزارش عیارآنلاین، سورنا ستاری با بیان اینکه مسیر آغاز شده توسط موسسه تحقیقات جهاد کشاورزی در توسعه دانش و فناوری بخش خصوصی،  راه صحیح و توسعه دهنده  فناوری‌های بخش کشاورزی است، اظهار کرد: موسسه تحقیقات جهاد کشاورزی جزو قدیمی‌ترین موسسات تحقیقاتی کشور است و اقدامات فوق العاده‌ای در حوزه تحقیقات انجام داده است؛ اما انتقال فناوری به بخش خصوصی و تجاری‌سازی این توانمندی‌ها یکی از چالش‌های اساسی حوزه کشاورزی است.

وی افزود: باید از طریق انتقال و واگذاری دانش و فناوری شکل گرفته در موسسه تحقیقاتی و انتقال آن به بخش خصوصی درآمد حاصل شده صرف گسترش تحقیقات و پژوهش‌های پایه آینده شود.

امضای قرادادهای انتقال فناوری بذر

با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، استاندار البرز و رییس  مؤسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر چهار قرارداد انتقال دانش فنی با حضور نمایندگان شرکت های بخش خصوصی منعقد شد.

همچنین در ادامه این مراسم یادبود مزرعه امید و تلاش با حضور رییس سازمان تحقیقات کشاورزی و استاندار  به معاون علمی و فناوری رییس جمهور اهدا شد.

بازدید از شرکت دانش بنیان در حوزه دام و طیور

معاون علمی و فناوری رییس جمهور در ادامه سفر به استان البرز، از یک شرکت دانش بنیان در حوزه دام و طیور دیدن کرد. این شرکت فناور پس از موفقیت در تولید و عرضه واکسن‌های نیوپاسول ۱۰۱، فلوپاسول و نیوپاسول ۱۰۲ برای پیشگیری و کنترل دو بیماری مهم صنعت طیور یعنی نیوکاسل و آنفلوآنزا و واکسن جدید سه‌گانه‌ای به نام نیوپاسول ۱۰۳ را برای اولین بار در کشور تولید کرده است.

تولید آنتی‌ژن‌های پسوفلو و پسوکاسل که برای انجام آزمایش‌های تشخیصی بیماری‌های آنفلوآنزا و نیوکاسل به کار می‌روند از تولیدات این شرکت دانش‌بنیان است، تولید تخم مرغ‌های جنین‌دار SPF از دیگر محصولات این شرکت دانش بنیان به شمار می‌رود.

منبع: ایسنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: