۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۱
وزیر نفت:

قرارداد FLNG با شرکت نروژی با محتوای شکلی پیشین منتفی شده است

وزیر نفت گفت: صادرات گاز یک ضرورت اقتصادی و همچنین ضرورت سیاسی و امنیتی برای کشور است که تولید انرژی و صادرات آن درآمد و اشتغال ایجاد می‌کند.

به گزارش عیارآنلاین، بیژن زنگنه، با بیان این‌که وزارت نفت موافق ساماندهی جایگاه‌های عرضه سوخت است، افزود: ساماندهی این جایگاه‌ها به نفع مصرف‌کننده و توزیع کننده یعنی جایگاه‌داران است، از این رو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی هفته آینده متن نهایی طرح ساماندهی جایگاه‌داران را تنظیم می‌کند که با این اقدام بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.

وی به موضوع صادرات گاز به صورت محموله‌های ال‌ان‌جی اشاره کرد و گفت: این موضوع در هیئت عالی نظارت بر منابع هیدروکربوری مطرح شده است که با توجه به این‌که ایران منابع عظیم گاز و نخستین منابع دنیا در این زمینه را دارد، یکی از سیاست‌ها این بوده که افزون بر صادرات با خط لوله به همسایگان، برای صادرات به‌صورت محموله‌های ال‌ان‌جی کار شود.

وزیر نفت تصریح کرد: البته موضوع صادرات پس از تامین نیاز داخلی و نیاز پتروشیمی‌ها و صنایع فولادی است که کف قیمتی برای ال‌ان‌جی نیز بر اساس قیمت خوراک مجتمع‌های پتروشیمی‌ها دیده شده است.

زنگنه از صادرات گاز یک ضرورت اقتصادی و سیاسی و امنیتی برای کشور یاد کرد و گفت: تولید انرژی و صادرات آن برای کشور درآمد و اشتغال ایجاد می‌کند.

وزیر نفت همچنین گفت: قرارداد FLNG با شرکت نروژی با محتوای شکلی پیشین منتفی شده و با ساختار جدیدی در حال بحث و بررسی است.

منبع: شانا

برچسب‌ها:

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: